У Києві відкрилася виставка «Скіфське золото»

У Києві відкрилася виставка «Скіфське золото»

Фото
Укрінформ
З нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку "Скіфське золото". 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на ній представлені унікальні пам'ятки скіфської доби із зібрання Музею історичних коштовностей України.

Відкриття виставки «Скіфське золото» в Національному музеї історії України / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

“Ця виставка присвячена скіфському золоту. 2,5 тисячі років тому скіфи, які заполонили простір між Дунаєм та Доном, залишили нам у спадок надзвичайне мистецтво — витвори золота. Причому це не тільки прикраси, але й надзвичайно тонка робота на предметах зброї, посуду, всього іншого. Коли ви будете оглядати ці предмети, особливо зверніть увагу на тонкість цієї роботи, яка й досі нас вражає”, - зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, коли планувалися заходи до 30-річчя, було очевидним, що відбуватимуться наймасштабніші виставки і самі події.

“Але тільки зараз, коли особисто відвідую відкриття різних виставок, розумію масштабність процесу, в який ми входимо, і ті можливості, які відкриваються перед відвідувачами і глядачами. Сьогоднішня виставка — не виняток”, - сказав міністр.

Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук зазначив, що золото і скіфи вже стали синонімами.

“Але я хотів би звернути увагу, що тут важливе не стільки золото як коштовний матеріал, але й глибокі історичні ідеї, які закладені в цих творах мистецтва. І цей період — скіфи і золото — це частина історії України, яка стала для нас важливою. Знайти такого рівня експонати, які ви можете бачити тут, - це справа дуже трудоємка, бо кургани — це монументальні споруди. Їх розкопувати дуже важко. Тому це хороша нагода згадати імена тих, кому ми зобов’язані цими знахідками”, - підкреслив Андрощук, назвавши імена Василя Бідзілі, Віталія Отрощенка, Юрія Росомакіна, Анатолія Кубишева, Олексія Тереножкіна, Бориса Мозолевського та інших.

Читайте також: Оригінал Конституції Пилипа Орлика та булава Мазепи: виставка у Софійському соборі

Він уточнив, що регіонально ця виставка охоплює Запорізьку, Донецьку, Миколаївську, Дніпропетровську області та Крим.

За словами куратора виставки Юрія Полідовича, феномен скіфського золота полягає в тому, що це була перша епоха в історії нашого регіону, Європи, коли золото стало якщо не повсякденністю, то дуже широко розповсюдилося.

“Це був період, коли до золота ще не ставилися як до коштовності. До нього ставились як до матеріалу, який має, передусім, духовну цінність, як до матеріалу богів, як металу, що пов’язаний із сонячними богами. Бо самі скіфи уявляли, що ті дари, які приходять від богів, постають у золоті. Самі боги мають золоті обладунки, їздять на золотих колісницях, сонце теж пов’язане із золотом. І тому їхні предмети завжди художньо оформлені. Це не просто прикраси, це навіть не прикраси — це літопис скіфської історії, це закарбовані, записані в образах їхні світобачення”, - сказав Полідович.

Він додав, що в експозиції представлені предмети, які найчастіше мандрували міжнародними виставками — за часи незалежності України вони відвідали вже понад 40 виставок, знайомлячи закордонних відвідувачів з нашою країною.

Виставка “Скіфське золото” відбувається під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України в межах заходів, приурочених до 30-ї річниці незалежності України.

Виставка триватиме до 20 вересня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-