У Києві презентували книгу правозахисника Мариновича «Як Україні виростити крила»

У Києві презентували книгу правозахисника Мариновича «Як Україні виростити крила»

Укрінформ
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) разом із видавництвом “Дух і Літера” та Міжнародним фондом “Відродження” презентували нову книгу Мирослава Мариновича про центральну роль цінностей у житті людини — "Як Україні виростити крила".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це збірка добре відображає суттєві зміни у моєму житті. Якщо у 90-х роках я здебільшого писав статті, то сьогодні більше мого часу поглинають виступи та лекції. Одне слово, щось я розбалакався. Тому і не дивно, що тексти моїх виступів склали більшу частину цього збірника”, - сказав автор, правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Мирослав Маринович.

За словами автора, у книзі є ще одна зміна прикладного характеру - його роздуми про цінності. “Раніше я б говорив про них здебільшого у релігійній, зокрема, біблійній площині, а зараз у площині політичній. Ну бо як же ж, кожний українець у політиці професіонал, так само і я, а тепер, укладаючи цей збірник, помітив, що я набрався сміливості прикладати тему цінностей до таких суто професійних ділянок, як журналістика, право і шкільна освіта”, - сказав Маринович.

Читайте також: Група Першого грудня: для виборів директора Мистецького Арсеналу необхідна нова комісія

Тексти, що увійшли до цього книги, написані протягом кількох останніх років, спровокованих путінським режимом нинішнього загальносвітового сум’яття, коли світ потрапив у пастку авторитарності, популізму і національних егоїзмів, та ще й охоплений пандемією коронавірусу. Доволі впевнений рух України на шляху виходу з московського рабства й утвердження на світовій арені вже як не лише географічного, а й самостійного політичного, суб’єкта також раптово загальмувався через суспільні турбулентності, викликані виборами 2019 року.

За словами польської журналістки, відомої своїми статтями та книгами, присвяченими Україні та українсько-польським стосункам, активної діячки польсько-українського діалогу Ізабелли Хруслінської, Мариновичу властива дуже цікава форма передачі думок, ідей, емоцій у певний спосіб, притаманний тільки йому. “Ця духовність, яка є, релігійність, яка там включена - вона є частиною його, його передачі. Якоюсь мірою Мирослав є ідеалістом. Думаю, він саме це знає та розуміє. Такі люди нам усім дуже потрібні”, - сказала вона.

Як наголосив український журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач, колумніст, почесний президент Українського ПЕН-клубу, старший науковий співробітник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат політичних наук Микола Рябчук, це одна з тих книжок, які не викликають заперечень. “Я практично під кожною тезою готовий підписатися, тези справді дуже слушні та розумні, сам пафос дуже привабливий”, - сказав він.

Читайте також: У Києві презентували англійський переклад книги Асєєва про концтабір «Ізоляція»

Український громадський діяч та дисидент єврейського походження, діяч українського єврейського руху, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс зазначив те, що Мирослав Маринович завжди дуже цікаво пише про цінності. “Мені це дуже цікаво. Дуже важливо те, що людина такого інтелекту і такого досвіду скаже”, - сказав Зісельс.

Читайте також: У Києві презентували збірку «Донбасія» Ігоря Зоца

У своїй книзі Маринович звертається до молодих управлінців, журналістів, учителів, правників, громадських активістів, бізнесменів, стверджуючи, що державницький розвиток України неможливий без духовного преображення її громадян. Він пише про те, як можна допомогти українцям вирватися з полону нав’язаної їм вторинності, як подолати їхню зневіру в себе, щоб вони могли побудувати свою справді незалежну і справедливу державу.

Фото з сайту duh-i-litera.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-