У Києві презентували збірку «Донбасія» Ігоря Зоца

У Києві презентували збірку «Донбасія» Ігоря Зоца

Фото
Укрінформ
У столиці відбулася презентація книги журналіста, головного редактора газети "Донеччина" Ігоря Зоца "Донбасія".

Одна із учасниць презентації збірки нарисів в Укрінформі, виконавчий директор Інституту демократії ім. П.Орлика Світлана Єременко назвала героїв книги "Лицарями українства на Донбасі".

У Києві презентували збірку «Донбасія» Ігоря Зоца / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

"Це книга про людей, які уособлюють саме український Донбас. Це інженери, педагоги, музейні працівники, гірники - люди різних професій, зокрема наші колеги (представники ЗМІ - ред.)", - наголосив і інший учасник заходу, завідувач кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Бондар.

За словами автора книги Ігоря Зоца, до неї увійшли майже сто нарисів. Передмову написав знаний український літературознавець, академік НАНУ Іван Дзюба.

"В основу книги лягли факти, історії з моєї діяльності як журналіста, знайомства, багаторічна авторська співпраця з донеччанами. Це спогади про "донецьких", які для мене увиразнюють українське коріння Донецького краю. Це нариси про людей різного фаху, різних поколінь", - зазначив Зоц.

Читайте також: В Україні презентували збірку норм ООН про права біженців

Він понад 30 років працював у журналістиці Донецької області, з них 25 - головним редактором газети "Донеччина". Більшість своїх героїв знав особисто, про деяких, зокрема, загиблих захисників України, йому розповіли друзі. Одним із тих, про кого йдеться у книзі, є гірничий інженер Віктор Тупілко, який в центрі Донецька організував музей "Смолоскип", присвячений жертвам радянського режиму, що вчинили самоспалення на знак протесту проти існуючого ладу. Інший герой, Анатолій Водолазький, у травні 2014-го року вийшов з українським прапором на центральну площу захопленої бойовиками Дружківки; від розправи його врятував тільки швидкий наступ української армії, яка звільнила місто. Ще одна "людина вчинків", про яку пише Зоц, - власник книжкової ятки в Донецьку, де до окупації продавали літературу про українських героїв Степана Бандеру, Романа Шухевича та інших.

Читайте також: У Сумах презентували збірку біографій героїв Української революції

"Книга і про минуле, і про сьогодення, і є в ній певний прогноз на майбутнє, який випливає із зображених реалій. Не буду казати, який він, але можна здогадатися, що не вельми позитивний", - зауважив Зоц.

Думками про книгу і спогадами про утвердження українства на сході України поділилися, крім Єременко і Бондара, також доцент Інституту журналістики, кандидат філологічних наук Алла Кобинець і голова Незалежної профспілки гірників Сходу «Солідарність» Микола Волинко. А науковець і поет Віталій Павловський прочитав вірші, присвячені героям російсько-української війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-