У Софії Київській відкриють виставку про порти Причорномор’я у ХІІІ–ХV століттях

У Софії Київській відкриють виставку про порти Причорномор’я у ХІІІ–ХV століттях

Укрінформ
У Національному заповіднику «Софія Київська» 9 липня відбудеться відкриття міжнародного виставкового проєкту «Південні морські ворота Східної Європи: (не)забутий спадок портових міст на Півдні України ХІІІ–ХV ст». 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП у Телеграмі.

"В центрі уваги – Кримські генуезькі фортеці Кафа, Чембало і Солдая, молдовська фортеця Монкастро, Ілліче, татарські міста Великі Кучугури та Кінські Води. Виставка розкриває феномен Чорноморської торгівлі ХІІІ-ХV ст. між найвіддаленішими куточками Середземномор’я та країнами Східної Європи, Середньої Азії. Ключовими станціями цієї торгівлі були саме порти Північного Причорномор’я", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що більшість експонатів протягом останніх 80 років не була представлена в музейних експозиціях, тому майже не відома не лише широкому загалові, але й науковцям. Залучення оригінальних пам’яток епіграфіки, закладних будівельних плит із морського музею в м. Пельї в Італії – знакова подія в культурній дипломатії України та Італії.

Читайте також: ​​У Києві відбудеться виставка художниці Роксолани Дудки

Проєкт реалізовано за участю провідних українських та італійських музеїв.

Відкриття проєкту відбудеться о 14.00 у виставковій залі «Хлібня».

Як повідомляв Укрінформ, у Києві біля арки Дружби народів встановили інсталяцію до проєкту Merman, який братиме участь у фестивалі Burning Man у США, штаті Невада.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-