Прем’єру документального фільму про Чорнобиль «Люди Зони» покаже «UA: Перший»

Прем’єру документального фільму про Чорнобиль «Люди Зони» покаже «UA: Перший»

Укрінформ
До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи 26 квітня на суспільному телеканалі «UA: Перший» відбудеться прем’єра документального проєкту власного виробництва «Люди Зони».

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Суспільного.

«Проєкт покаже зону відчуження навколо Чорнобильської АЕС з незвичного боку. Він говорить не стільки про минуле, скільки про теперішнє і майбутнє цього місця. Команда проєкту досліджує міфи, які побутують у суспільстві щодо Чорнобиля. Показує цю місцевість через долі та історії людей - пов'язаних із нею… аби продемонструвати з максимально різних сторін життя в 30-кілометровій зоні навколо ЧАЕС. Це науковці, дослідники, інженер, колишній сталкер, мешканці Чорнобиля, які залишилися жити там після аварії», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У штаб-квартирі ООН відкрилася фотовиставка, присвячена Чорнобилю

Як розповідає Олексій Мулявін, режисер творчого об’єднання Суспільно-політичного мовлення, «Люди Зони» — це п’ять різних історій про людей, яких об’єднує любов до Чорнобильської зони відчуження. По суті, це п’ять окремих мініфільмів нарисів, різних за настроєм та атмосферою, але об’єднаних одних місцем, навколо якого обертається їхнє життя або робота.

«П’ять історій, шість життів — одна Зона, яка глибоко живе в серцях кожного з них і не зникне звідти ніколи. Це перш за все історія про любов. Саме це відчуття ми з командою намагалися передати кожним кадром, кожним рухом камери, кожною композицією», — коментує Мулявін.

Автори не забувають про те, що зона відчуження — це місце трагедії, яке водночас має потенціал. Передусім науковий, адже для біологів, фізиків, радіоекологів, соціальних антропологів, істориків це унікальне місце для досліджень. Учені з усього світу переймають досвід, який тут здобувають українці.

Читайте також: Концепцію розвитку Чорнобильської зони обговорять на онлайн-форумі

«Ми покажемо єдиного мутанта, якого знайшли в зоні за останні 20 років. Буде село, в яке не возять туристів і де, можливо, ще не бувала нога журналіста. Загалом ми покажемо зону такою, якою більшість глядачів ще її не бачили, і покажемо, що відбувається зараз на ЧАЕС та у Прип'яті. Буде цікаво», — додає авторка проєкту Євгенія Подобна, головна редакторка редакції документальних програм Суспільного мовлення.

Фото: corp.suspilne.media

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-