У Києві показали 3D-голограму справжнього обличчя Ярослава Мудрого

У Києві показали 3D-голограму справжнього обличчя Ярослава Мудрого

Фото
Укрінформ
У Софійському соборі Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація призми з 3D-голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Побачити, як насправді виглядав Ярослав Мудрий - не просто унікальна можливість. Це важлива подія з точки зору історичного контексту та підняття питання національної ідентичності. Мова не про радянський портрет, який порівнював київського князя з російськими царями, а про найбільш реальну відтворену модель обличчя, спроєктовану на основі наукових фактів і досліджень", - сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читайте також: У Сумах відкрили памятник Ярославу Мудрому

За його словами, символічним є і те, що 3D-зображення показують у "Софії Київській", яка збудована з ініціативи Ярослава Мудрого.

У Києві презентували 3D-голограму справжнього обличчя Ярослава Мудрого / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

Генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська зазначила, що 3D-голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого є лише першими кроками до тієї правдивої історії, яка може пролити світло на певні історичні факти, зокрема щодо зовнішності наших тогочасних предків.

"Як приклад, київські князі не носили довгих борід, що характерно було для зображення російських царів, а довгими були вуса. А нашим князям вона, так би мовити, домальовувалась і домальовується й дотепер", - додала вона.

Читайте також: Виставка в Будапешті розповідає про Ярослава Мудрого та дипломатію через династичні шлюби

Обличчя Ярослава Мудрого реконструйовано методом історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа. Авторами реконструкції є експерт-мистецтвознавець Юрій Шатайло та експерт-криміналіст Андрій Переїденко.

Конструкція створена на замовлення в Данії та не має аналогів в Україні. Придбала її для заповідника фармацевтична компанія «Інтерхім».

Як повідомлялося, у Національному заповіднику «Софія Київська» 23 лютого відбулися заходи із вшанування пам'яті дружини Ярослава Мудрого, великої княгині київської Інгігерди-Ірини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-