Рослини вимирають у 350 разів швидше звичайного — біологи

Рослини вимирають у 350 разів швидше звичайного — біологи

Дослідження
Укрінформ
Біологи з Австралії і ПАР з'ясували, що зникнення видів рослин сьогодні відбувається в 350 разів швидше, ніж у середньому в історії.

Про це повідомляє портал Naked Science.

"Вимирання рослин відбувається сьогодні в 350 разів швидше, ніж у середньому в історії", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє портал, дані про минуле біосфери і попередніх вимираннях залишаються фрагментарними. Та й самі види розподілені дуже нерівномірно: на острові Мадагаскар, наприклад, є понад 12 тисяч видів рослин, 80% яких не зустрічається більше ніде в світі. А на острові Велика Британія - менше двох тисяч видів рослин, а ендеміків з них - менше 5%. Такі оазиси біорізноманіття, як Мадагаскар, надзвичайно вразливі і є "гарячими точками" вимирання.

Зазначається, що автори дослідження, біолог з Університету Маккуорі Йохан Леру і його колеги з Австралії і ПАР, проаналізували інформацію майже про 300 порівняно недавніх вимирань різних видів рослин.

Читайте також: За останні 50 років кількість лісових тварин зменшилася вдвічі

Виявилося, що ключовими факторами цього є діяльність людини: сільське господарство і урбанізація - як у "гарячих" точках, так і в "холодних", які не вирізняються біорізноманіттям. І відбувається це куди швидше, ніж вважалося.

Особливо вразливими виявилися трав'янисті рослини. Втрату їх видів учені називають одним з найнебезпечніших викликів, що стоять перед людством.

Фото з сайту Naked Science

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-