ЄС визначив шість напрямків боротьби зі шкодою антибіотиків для довкілля

ЄС визначив шість напрямків боротьби зі шкодою антибіотиків для довкілля

Укрінформ
Єврокомісія оприлюднила сьогодні правове рішення, яке передбачає покрокове зниження шкоди довкіллю від поширення антимікробних речовин та від викидів та відходів підприємств фармакологічної галузі.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті Європейської Комісії.

«Стратегічний підхід до впливу фармакології на довкілля», який був представлений у понеділок Єврокомісією, визначає конкретні дії у шести головних напрямках, які охоплюють усі стадії «життєвого шляху» медичних препаратів, від їхнього виробництва до остаточної утилізації. При цьому стратегія охоплює як речовини, призначені для лікування людини, так і медичні препарати ветеринарного призначення.

«Дуже важливо, щоб медичні препарати були безпечними та ефективними для нашого здоров’я. При цьому ми маємо бути свідомі їх впливу на довкілля. Бактерії, які набули стійкість до ліків, є на сьогодні однією з головних світових загроз. Боротьба з цим явищем відповідає інтересам кожного…. Настав час для всіх нас звернути увагу на ризик, який несуть антибіотики для довкілля», - наголосив з цього приводу Єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Вітяніс Андрюкайтіс (Vytenis Andriukaitis).

Читайте також: Рятувальники закликають не спалювати суху траву та сміття

Шість стратегічних напрямків дій зі зниження шкідливого впливу фармакології на довкілля включають, зокрема, підвищення обізнаності населення та заохочення свідомого підходу до використання ліків, покращення системи підготовки персоналу та оцінки ризиків, удосконалення методології моніторингу, стимулювання «еко-дизайну» ліків для їх повного розпаду у довкіллі, зменшення викидів та відходів від виробництва, а також ефективний менеджмент водних ресурсів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-