У Києві презентували книгу "VIVAT, Україно!"

У Києві презентували книгу "VIVAT, Україно!"

1245
Ukrinform
У Києві презентували книгу "VIVAT, Україно!", що містить статті про знакових особистостей країни в найрізноманітніших галузях.

Презентація видання відбулася у п'ятницю в Укрінформі. 

"Книга "Золотий фонд України. VIVAT, Україно!" побачила світ зусиллями Української конфедерації журналістів з нагоди 10-ї річниці Всеукраїнської програми "Золотий фонд нації". З урахуванням європейського напрямку розвитку нашої держави та розуміючи проблемність питання охорони культурної спадщини ЮНЕСКО, автори проекту приділили цій темі особливу увагу. Актуальність зумовлена тим, що відповідно до рішення Європейського парламенту 2018 рік проголошено Роком культурної спадщини в Європі. Саме тому видання доповнене розділом "Герої України", більшість з яких є гідними представниками культурно-мистецької еліти України", - сказав модератор події, народний артист України Ярослав Борута.

Він додав, що книга є спробою дослідити один із головних напрямків розвитку України - інтеграцію нашої держави до Європейської спільноти. 

"Пріоритетом у роботі журналістів було створення нарисів про життя та діяльність знакових особистостей культурно-мистецького, науково-освітнього, медичного, економічного та громадського життя України, що є відліком нової ери в розвитку української нації - епохи вільної європейської країни", - Борута. 

Водночас академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Микола Жулинський наголосив, що нинішня подія дуже важлива, тому що тільки та держава, той народ, що цінує свою еліту, має перспективу на майбутнє. 

"Впродовж історії нашу національну еліту або заманювали в імперські столиці, багато наших видатних діячів працювали на чужу культуру, чуже державотворення. Ми знали періоди знищення національної еліти, бо той, хто це робив, добре усвідомлював, що нація може рухатися вперед тільки тоді, коли її буде вести еліта. І те суспільство, яке має 6-8% еліти, має велику перспективу. І тому дуже важливо, що сьогодні ми всі разом вшановуємо тих людей, які справді є національною елітою і будують власну державу. І це є процес надзвичайно відповідальний і важливий", - зазначив Жулинський. 

Він наголосив, що Україна має колосальний інтелектуальний потенціал, який дає великі надії на майбутнє. І хоч цей процес значною мірою загальмований - і зовнішніми чинниками, і внутрішніми, - але руху української нації, українського народу не спинити. Він буде динамізуватися, наростати, і в цьому велику роль відіграватиме національна еліта - і не тільки гуманітарна, наукова, освітня, а й бізнесова і політична, сказав академік.

Читайте також: Держкомтелерадіо приймає заявки для участі в конкурсі "Українська книжка року"

"Я дуже радію, що маю можливість привітати тих, хто сьогодні відзначений високої честі бути у цій чудовій книзі. І це, безперечно, залишиться на віки, бо це вже документ нашої епохи, нашого часу, і тут засвідчено ті імена, які справді залишаться в історії нашого народу", - сказав Жулинський. 

Презентація відбулася за участю понад півсотні учасників проекту. Її організатори - Українська конфедерація журналістів та Міжнародна компанія "Енергія довголіття". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-