В Україні хочуть жорсткіше карати вандалів і

В Україні хочуть жорсткіше карати вандалів і "чорних" археологів

Укрінформ
Уряд схвалив та внесе на розгляд Верховної Ради зміни до законодавства з метою посилення відповідальності за злочини у сфері охорони культурної спадщини. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

У  проекті Закону пропонується посилення відповідальності за злочини, визначені статтею 298 Кримінального кодексу України, зокрема, за незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об’єкті археологічної спадщини, за умисне доведення об’єкта культурної спадщини до руйнування чи знищення власником об’єкта культурної спадщини або уповноваженим ним органом, у володінні, користуванні чи управлінні якого знаходяться об’єкти.

Також пропонується криміналізувати діяння за умисне доведення до руйнування чи знищення пам’ятки, включеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єкта культурної спадщини під час  стану війни, у разі збройної агресії проти України або на окупованій  території.

Читайте також: Нищук запевняє, що Меморіал Небесної сотні у Києві зведуть за рік

Ухвалення цього законопроекту дозволить посилити відповідальність за злочини в сфері охорони культурної спадщини, а також виконати міжнародні зобов’язання, які Україна взяла на себе відповідно до міжнародних договорів.

Фото:  myzhovkva.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-