Нищук запевняє, що Меморіал Небесної сотні у Києві зведуть за рік

Нищук запевняє, що Меморіал Небесної сотні у Києві зведуть за рік

1186
Укрінформ
Міністр культури України Євген Нищук упевнений, що Меморіал Героїв Небесної сотні буде зведений вже за рік і ми побачимо його у лютому 2019-го.

Про це він сказав на брифінгу в Укрінформі, відповідаючи на запитання кореспондента агентства. 

"Я думаю, що політична воля є на всіх рівнях - державному, місцевого самоврядування, громадськості. І, справді, ми сподіваємося, що до п'ятої річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні меморіальна частина буде зроблена", - сказав Євген Нищук. 

Він зазначив, що той факт, що вчора було обрано переможця конкурсу на кращий проект Меморіалу, є підтвердженням того, що існує рівень відповідальності і зацікавленості в появі Меморіалу, і це - посил до родин Героїв Небесної сотні. 

Читайте також: Меморіал Героїв Небесної Сотні: проект-переможець має масштабне мислення – Нищук

"Сьогодні авторки проекту, який переміг, вже тут, разом з нами. А отже, ми можемо працювати по тих деталях, по тих побажаннях, які висловлювали і родини, і активісти, і фахівці. Бо є принципові речі, які можуть доповнити цей проект, зокрема стосовно маркування місць, де були розстріли - це було одним з побажань родин Героїв Небесної сотні", - підкреслив міністр культури. 

Він також поінформував, що вартість проекту буде визначена після його доопрацювання,  проведення тендера з обрання підрядника, розробки проектно-кошторисної документації - тоді бюджет оголосять для всієї громадськості. 

"Уряд України передбачив бюджет для проекту. Якщо впродовж року виникне потреба в додаткових коштах, то вони будуть виділені. Але проект такого масштабу передбачає надходження коштів і з благодійних фондів, і від приватних осіб. Я один з тих (представників Революції гідності - ред.), кого у 2014 році Фонд Леха Валенси нагороджував премією за Майдан. Тоді була дискусія, куди ці 100 тисяч доларів спрямувати. Оскільки це була нагорода, присвячена Майдану, то очевидно, що і ці кошти будуть передані на створення і будівництво меморіалу і музею", - підкреслив Нищук.  

Водночас він зазначив, що важче говорити про ситуацію з Музеєм Революції гідності, проект якого за результатами конкурсу буде визначено у липні цього року, наразі триває робота над другою частиною конкурсу, розглядаються проекти музеїв.  

Автори проекту-переможця - засновниці архітектурного бюро MIstudio Ірина Волинець та Марія Процик запевнили, що хочуть зробити якісний громадський простір в центрі Києва, який не лише дасть змогу вшановувати пам'ять Героїв Небесної сотні, а й стане місцем для дозвілля.

"На початку вулиці Інститутської ми плануємо створити меморіальну стелу, де буде ім'я кожного з героїв. Ця частина даватиме змогу людям вшанувати пам'ять. Умовною межею початку іншого простору є міст, після якого починається паркова алея, яка криволінійно поєднує важливі функціональні зони, відділяє місце тиші, спокою, де ми зберігаємо існуючу каплицю. Завершенням меморіальної алеї стає зелений сад, який буде засаджений квітами білого кольору", - розповіла Ірина Волинець. 

Марія Процик додала, що основною ідеєю було створити паркову алею зі 107 деревами, які символізують 107 загиблих Героїв Небесної сотні. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-