Меморіал Героїв Небесної Сотні: проект-переможець має масштабне мислення – Нищук

Меморіал Героїв Небесної Сотні: проект-переможець має масштабне мислення – Нищук

1988
Укрінформ
У підготовленому архітектурним бюро МІstudio проекті Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що переміг у конкурсі, осмислено масштаб трагедії, яка сталася узимку 2014 року у центрі Києва.

Про це заявив міністр культури Євген Нищук на брифінгу в Укрінформі.

"На наш великий подив, переможцями цього конкурсу стали дві українські авторки - це львівська студія МІstudio - Ірина Волинець і Марія Процик, яка працює в Роттердамі... Цей проект має європейське, масштабне мислення. Момент сакралізації цього місця, осмислення масштабу тієї трагедії відіграв рішучу роль у тому, що цьому проекту віддали перевагу практично одностайно всі члени журі", - сказав Нищук.

Він додав, що проект потребує певних технічних доповнень і буде доопрацьований.

Як зазначив організатор конкурсу і голова міжнародного журі Бенжамін Хоссбах (Німеччина), символічний підхід і основна ідея проекту-переможця є більш спокійною і врівноваженою порівняно з іншими двома проектами-лауреатами.

Читайте також: Конкурс на проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні виграли львів’яни

"Частиною проекту є ніша, в якій розміщені 107 пілястр, присвячених кожному із героїв Небесної сотні. Таким чином цей проект має інтелігентний, врівноважений підхід, що, відвідуючи Меморіал, людина може бути і з групою, а може побути на самоті, подумати про кожного із загиблих, перебуваючи в цій ніші", - зазначив Хоссбах.

Він також поінформував, що другу і третю премії конкурсу присуджено учасникам з Німеччини - це архітектурне бюро blauraum, Гамбург (друга премія), та архітектурне бюро Atelier Schmelzer, Weber, Дрезден (третя премія).

Голова міжнародного журі додав, що премії на три кращі проекти Меморіалу сукупно становлять 42,5 тис. євро: перша премія - 21 тис. євро, друга - 13 тис. євро, третя - 8,5 тис. євро.

У цьому зв'язку міністр культури уточнив, що уряд України виділив 2,5 млн грн і ще 3 млн грн надав Благодійний фонд Петра Порошенка.

Як повідомляв Укрінформ, переможцем конкурсу на проект Меморіалу Героїв Небесної сотні стало архітектурне бюро МІstudio, авторський колектив архітекторів: Ірина Волинець (Львів,Україна) та Марія Процик (Роттердам, Нідерланди). 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-