Асоціація видавців: контроль за книжковим імпортом із Росії надто жорсткий

Асоціація видавців: контроль за книжковим імпортом із Росії надто жорсткий

Укрінформ
Тему наслідків обмеження імпорту книжок з Росії обговорять на Львівському форумі видавців.  

Про це заявив у вівторок президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін на прес-конференції в Укрінформі. 

"Тема, яку сьогодні замовчують, бо вона незручна, - це тема обмеження імпорту з Російської Федерації. Ми не ставимо питання про відновлення імпорту. Ми ставимо питання по-іншому - йдеться про жорсткі механізми відсіювання легальної поставки і водночас абсолютне ігнорування з боку влади того, що відбувається на тіньовому ринку. Через кордони шаленими темпами пішла контрабанда. В Україні шаленими темпами почало наростати продукування піратської російської книги. І ціна її сьогодні в Україні в 2-3 рази вища, ніж у Москві", - підкреслив Афонін. 

Він додав, що, "контролюючи легальний книжковий бізнес так жорстко, держава, по суті, дала карт-бланш людям непорядним, які на цьому заробляють величезні гроші". І навіть політики, які приймали відповідні закони, купують на Петрівці ту ж російську книгу 2017 року видання, не питаючи у продавців, звідки у них ця книга

Читайте також: Україна хоче розширити участь у міжнародних книжкових ярмарках

"Вона що, пройшла через експертну комісію Держкомтелерадіо? Як вона з'явилася на ринку? Ці питання мають контролюватися - СБУ, податковою і прикордонною службами. Видавці не можуть виловлювати контрафакт чи піратську книгу", - заявив Афонін.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-