EBU не каратиме Росію за відмову транслювати Євробачення-2017

EBU не каратиме Росію за відмову транслювати Євробачення-2017

1671
Ukrinform
Європейська мовна спілка (EBU) заявляє, що не збирається накладати грошовий штраф або будь-які інші санкції на Росію через ситуацію довкола недопуску представниці цієї країни Юлії Самойлової до участі у пісенному конкурсі "Євробачення-2017" в Києві та відмовою його транслювати.

Про це йдеться в заяві EBU від 29 червня, текст якої є у розпорядженні Deutsche Welle.

Натомість на Україну буде накладено "суттєвий штраф".

"Щодо спекуляцій відносно санкцій проти російського члена EBU, "Первого канала", який вийшов з конкурсу та не транслював шоу в прямому ефірі, виконавчий комітет Євробачення рекомендував у подальшому не застосовувати заходи проти мовника на даний момент", - зазначається в заяві.

Натомість у EBU додали, що винесли попередження "Первому каналу" через те, що його представники не взяли участі у зустрічі голів делегацій країн-учасниць конкурсу, яка відбувалась у березні в Києві, а також через відмову транслювати конкурс.

"Виконавчий комітет вважає, що ці порушення правил конкурсу пояснюються тим фактом, що артистка від Росії не була допущена до участі у конкурсі в Україні", - ідеться в заяві EBU.

Водночас EBU накладе на Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) "суттєвий штраф" через те, що вона "не змогла належним чином виконати свої зобов'язання щодо співпраці з EBU у питанні участі російської виконавиці", а також через "серйозні зволікання" у процесі підготовки конкурсу. Сума штрафу спілкою не була названа.

У відповідь на це рішення керівник НСТУ Зураб Аласанія заявив, що EBU встала в чергу охочих "придушити в колисці" суспільне мовлення України.

Також у відповіді EBU на запит DW додали, що накладання штрафу на НСТУ не пов'язане із блокуванням у Швейцарії 15 млн євро, які Україна надала як гарантію підготовки та проведення Євробачення-2017 у Києві.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Аласанія заявив, що на НСТУ наклали штраф у сумі до 200 тис. євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-