З 2014 року у Крим незаконно прибули 800 тисяч росіян

З 2014 року у Крим незаконно прибули 800 тисяч росіян

Дослідження
Укрінформ
У тимчасово окупований Крим з 2014 року незаконно прибули 800 тисяч росіян, а 100 тисяч українців покинули півострів.

Такі дані оприлюднила Українська Гельсінська спілка з прав людини, передає Укрінформ.

"За різними оцінками, у Крим із 2014 року незаконно прибуло до 800 тисяч громадян Росії, а близько 100 тисяч українців навпаки - покинули півострів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 2014 року на території України росіяни вчинили надзвичайну кількість воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших грубих порушень прав людини. Багато з цих злочинів мають системний характер і реалізовуються Росією як послідовна державна політика. Одним із таких злочинів є зміна демографічного складу населення окупованих територій України.

"Така російська політика порушує міжнародне гуманітарне право, а саме — статтю 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни: «Окупаційна держава не повинна здійснювати переміщення або депортації частини свого громадянського населення на територію, яку вона окуповує». Крім цього, масове переселення росіян у Крим і депортацію українців звідти можна, ймовірно, вважати воєнним злочином відповідно до статті 8 (2) (а) (vii) Римського статуту МКС і злочином проти людяності згідно зі статтею 7 (1) (d)", - вважають аналітики.

Читайте також: Україну чекають у Криму, хоча настрої у людей різні - Ташева

Повідомляється, що на території окупованого півострова ключовими елементами політики росіян щодо зміни демографічного складу населення були: пільгове іпотечне кредитування; переміщення російських військових, правоохоронців, державних, медичних та освітніх працівників, суддів та їхніх родин; видворення українців на материкову частину України; стимулювання переїзду українців на російську територію.

Раніше Укрінформ повідомляв, що в окупованому Криму погіршується демографічна ситуація, населення старішає.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-