Президент створив Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції Криму

Президент створив Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції Криму

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський створив Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Відповідний указ №579/2022 опубліковано на офіційному сайті глави Української держави, повідомляє Укрінформ.

У документі зазначається, що Консультативна рада – консультативно-дорадчий орган при Президентові України.

Основними завданнями новоствореної ради є підготовка з урахуванням положень Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АРК та міста Севастополя, затвердженої Указом Президента України від 24 березня 2021 року № 117/2021, та внесення в установленому порядку пропозицій щодо пріоритетів діяльності, у тому числі в медах Кримської платформи, з питань деокупації, реінтеграції та відновлення територіальної цілісності України, захисту прав та інтересів українців, подолання наслідків і відшкодування шкоди, завданої Українській держав, її громадянам та юридичним особам у зв'язку зі збройною агресією та тимчасовою окупацією російською федерацією частини території України. А також - участь у виробленні позиції України з ключових напрямів діяльності "Кримської платформи"; підготовка пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань, що стосуються деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополя.

Читайте також: Кримськотатарський ресурсний центр презентує ролик про Крим

Головою Консультативної ради є Президент України, секретарем – постійний представник глави Української держави в Автономній Республіці Крим. Персональний склад Консультативної ради затверджує Президент України.

Як повідомлялося, у лютому-березні 2014 року в містах Криму відбувалися організовані антиукраїнські виступи, блокада і захоплення стратегічних об'єктів півострова і військових частин Збройних сил України підрозділами російської армії у деяких випадках під прикриттям окремих цивільних осіб і новостворених спецслужбами рф "загонів самооборони Криму", що поклало початок окупації Криму росією.

Читайте також: На саміт Кримської платформи запросять 48 країн і представників Азії, Латинської Америки й Африки

Про "приєднання" Автономної Республіки Крим та Севастополя до росії москва оголосила 18 березня 2014 року за результатами незаконного "референдуму про статус Криму", що відбувся 16 березня.

Окупація Криму, як і псевдореферендум, не визнаються Україною і більшістю іноземних держав, Генеральною Асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії. Згідно з Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" територія Кримського півострова вважається тимчасово окупованою територією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-