Громадськість вимагає звільнення зниклої у Криму Ірини Данилович

Громадськість вимагає звільнення зниклої у Криму Ірини Данилович

Укрінформ
Відомі в Україні громадські організації підписали звернення до міжнародної спільноти із закликом вимагати від рф терміново звільнити громадську журналістку Ірину Данилович.

Текст звернення опубліковано на сайті одного з підписантів - Центру прав людини ZMINA, передає Укрінформ.

У документі, зокрема, закликають міжнародну спільноту:

вимагати від російської федерації терміново встановити місцезнаходження та звільнити Ірину Данилович та всіх інших жертв насильницьких зникнень на тимчасово окупованих територіях України, включаючи АР Крим та м.Севастополь;

надавати допомогу уряду України у пошуку та розслідуванні випадків насильницьких зникнень на окупованих територіях;

надавати всебічну підтримку жертвам насильницьких зникнень, їх рідних, а також жертвам інших грубих порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на окупованих територіях України;

продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні.

Читайте також: Викраденої у Криму журналістки Данилович немає у СІЗО Сімферополя - адвокат

Підписанти, серед яких такі організації, як КримSOS, Регіональний центр з прав людини, Дім прав людини “Крим”, Центр прав людини ZMINA, Центр громадянських свобод, Інститут масової інформації, Український незалежний центр політичних досліджень та інші, також звернулися до урядів іноземних держав із проханням:

посилити дипломатичний, санкційний та інших тиск на російську федерацію для пришвидшення деокупації Криму, Донбасу та всіх інших територій України;

запровадити персональні санкції проти російських посадовців та співробітників окупаційної адміністрації, причетних до насильницьких зникнень та інших грубих порушень прав людини на всіх окупованих територіях України;

надавати всебічну підтримку жертвам насильницьких зникнень, їх рідним, а також жертвам інших грубих порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всіх окупованих територіях України;

використовувати механізм універсальної юрисдикції для кримінального переслідування осіб, причетних до насильницьких зникнень, катувань, воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всіх окупованих територіях України.

Як повідомляв Укрінформ, 29 квітня 2022 року в окупованому Криму зникла активістка та громадянська журналістка Ірина Данилович, коли поверталася з роботи додому. Того ж дня в будинку Ірини в селі Владиславівка біля Феодосії, де вона проживала з батьками, російські силовики провели обшук, внаслідок якого вилучили її телефон і техніку.

Представники окупаційної влади показали ухвалу на проведення обшуку, однак копію документа батькам не дали. Крім того, силовики не повідомили про її місце перебування, лише заявивши, що вона нібито заарештована на 10 діб за передачу якоїсь “несекретної інформації” якійсь громадській організації. Станом на 7 травня, на дев’ятий день після зникнення, невідомо, де та в якому статусі перебуває Данилович.

Окупаційні правоохоронні органи не вживають ефективних заходів для пошуку громадської журналістки. Батько та адвокат подали заяву до кількох органів в Криму щодо викрадення людини, однак відповіді не отримали. Крім того, з’явилася інформація, що є відеозапис моменту викрадення громадської журналістки, однак російські правоохоронні органи тривалий час відмовлялися долучити його до матеріалів справи та надати батькові його копію.

Читайте також: У КримSOS створили реєстр суддів, які виносять вироки кримським політвязням

Викрадення Данилович має ознаки насильницького зникнення відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

Раніше рф позбавила волі 13 кримських журналістів. Це кримськотатарські громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Марлен Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов, а також журналісти Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко і Наріман Джелял - перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому журналіст.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-