Зеленський призначив постійного представника Президента у Криму

Зеленський призначив постійного представника Президента у Криму

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський призначив на посаду постійного представника Президента України в автономній республіці Крим Тамілу Ташеву.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Президента.

"Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 274/2022 про призначення на посаду постійного представника Президента України в АР Крим Тамілу Ташеву, яка останні роки працювала на посаді заступника Постійного представника", - ідеться у повідомленні.

Іншим указом № 273/2022 глава держави звільнив з посади Постійного представника Президента України в АР Крим Антона Кориневича. Також розпорядженням Президента № 62/2022-рп Дар'я Свиридова звільнена з посади першої заступниці постійного представника Президента України в АРК.

Зеленський подякував Кориневичу та Свиридовій за командну роботу, важливі здобутки постійного представництва та спільні зусилля з наближення деокупації Криму.

Глава держави також привітав на новій посаді Ташеву та її заступника Дениса Чистікова, які спільно з командою Представництва продовжать визначений Президентом курс щодо деокупації та реінтеграції Криму, захисту прав українських громадян з тимчасово окупованого півострова.

Зазначається, що кадрові зміни були заплановані ще до загострення збройної агресії російської федерації.

"За час роботи потужної команди Представництва відбувся значний інституційний розвиток органу, було затверджено стратегію розвитку Представництва в умовах тимчасової окупації території АР Крим та м. Севастополя. Крім офісу в Херсоні, був відкритий офіс Представництва у Києві, який займається стратегічними питаннями деокупації Кримського півострова. Також було збільшено команду Представництва", - зазначається у повідомленні.

За участю та за активного сприяння Представництва у 2021 році була розроблена та затверджена Стратегія деокупації та реінтеграції АР Крим та Севастополя, ухвалено низку законів, що регулюють статус корінних народів України, захищають права внутрішньо переміщених осіб та жителів тимчасово окупованих територій, ухвалено ініційований Президентом закон щодо осіб, позбавлених свободи внаслідок політично вмотивованого переслідування, цивільних заручників та військовополонених.

Читайте також: Підтримка українців на окупованих територіях: Сибіга зустрівся з керівництвом Кримської платформи

"Тисячі громадян з тимчасово окупованого півострова щодня отримують допомогу від команди Представництва та консультації щодо захисту й реалізації своїх прав. Представництво систематично здійснює моніторинг ситуації на півострові та інформує інші органи влади, громадськість, міжнародних партнерів. У серпні 2021 року за активної участі команди Представництва відбувся установчий саміт Кримської платформи, а на базі органу було створено національний офіс Кримської платформи", - наголошується у повідомленні.

Держава активно бореться за повернення території Кримського півострова, не забуваючи й про людей, заради яких триває ця боротьба. Деокупація та реінтеграція Криму – це стратегічна робота, яку розпочала команда, призначена Президентом у 2019 році, і яка буде продовжена.

Як неодноразово наголошував Зеленський, жодних компромісів щодо суверенітету й територіальної цілісності України не може бути й не буде.

Війна Росії проти України почалася з окупації Кримського півострова та має завершитися поверненням українського прапора до Криму.

Як повідомляв Укрінформ, 24 квітня Зеленський звільнив Андрія Ляховича з посади свого радника – уповноваженого з питань взаємодії з громадськими та добровольчими формуваннями, які беруть участь у забезпеченні національної безпеки.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-