Політв'язня Абдуллаєва знову запроторили в ШІЗО

Політв'язня Абдуллаєва знову запроторили в ШІЗО

Укрінформ
Українського політв'язня у РФ Теймура Абдуллаєва, який утримується у ВК-2 у м. Салаваті (Башкирія), знову було відправлено до ШІЗО – на 15 діб.

Про це повідомила Укрінформу його мати Діляра Абдуллаєва.

«Телефонувала до колонії та дізналася, що мого сина Теймура знову відправили до підвалу штрафного ізолятора. Сказали, що на 15 діб, але це "поки що". Як причину назвали «не з'явився на збори». Але я в це не вірю», – сказала мати політв'язня.

Вона пояснила, що коли була в Салаваті, просила начальника колонії не відправляти сина до ШІЗО, а залишити його в СУУ (загін суворих умов утримання), бо до нього має приїхати на побачення дружина, з якою він не бачився 5 років. «У результаті так і сталося. 31 січня – 3 лютого дружина була у Теймура на побаченні. А щойно вона поїхала, сина знову відправили до ШІЗО», - розповіла Діляра Абдуллаєва.

Читайте також: Окупанти завершили слідство щодо кримського імама Февзієва

Згодом цю інформацію підтвердила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Адміністрація «ФКУ ИК-2 УФСИН по Республике Башкортостан» вкотре запроторила кримського татарина в одиночну камеру в підвальному приміщенні з високою вологістю та антисанітарією, продовжуючи так зване «дисциплінарне покарання», - зазначила вона.

Омбудсман нагадала, що Теймур перебуває у незаконному ув’язненні в РФ з 7 березня 2020 року.

Майже весь цей час він провів у штрафному ізоляторі колонії. До загону суворих умов тримання його випускають лише на короткотривалий термін.

Поки Теймур перебуває в ШІЗО, «омонівці», яких привозять до колонії, проводять у нього обшуки й викидають речі, які йому передають рідні, інформує Денісова.

Читайте також: Політв'язень Узеїр Абдуллаєв переніс у російській колонії вірусну інфекцію

“Постійне утримання Теймура в ШІЗО є однією з форм фізичного та психологічного тиску, що прирівнюється до катувань, та прямо порушує статті 2 та 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод - права на життя”, - наголошує Омбудсман.

Денісова зазначила, що звертається до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з тим, щоб негайно забезпечити поновлення прав Теймура Абдуллаєва: привести умови тримання у відповідність до Мінімальних правил поводження з в’язнями, а також з’ясувати правомірність поміщення в ШІЗО.

Також вона закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення прав Абдуллаєва і посилити тиск на країну-окупанта з метою звільнення усіх бранців Кремля.

Як повідомляв Укрінформ, 1 грудня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова висловлювала тривогу з приводу того, що громадянин України Теймур Абдуллаєв протягом 37 днів безперервно та безпідставно перебуває у штрафному ізоляторі, що негативно впливає на стан його здоров'я. При цьому омбудсмен уточнила, що на той момент із 516 днів ув'язнення у виправній колонії Абдуллаєв провів у ШІЗО – 426.

Читайте також: Мати політв'язня Абдуллаєва побачилася із сином у російській колонії

Як відомо, кримчанина Теймура Абдуллаєва засудили за першою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір» на 16,5 років позбавлення волі та 1 рік 4 місяці адміністративного нагляду, його брата Узеїра Абдуллаєва – на 12,5 років позбавлення волі. Обидва утримуються в колоніях м. Салавата (Башкирія), у ВК-2 та ВК-16 відповідно.

ПЦ «Меморіал» визнав усіх засуджених у цій справі політв'язнями.

Наприкінці липня повідомлялося, що адвокат Теймура Абдуллаєва Рустем Камільов підписав із підзахисним документи для подання позову до Європейського суду з прав людини.

Фото: Кримська солідарність

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-