Україна очікує надання Кримській платформі статусу міжнародної організації – Зеленський

Україна очікує надання Кримській платформі статусу міжнародної організації – Зеленський

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський заявив, що Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН й очікується надання їй статусу міжнародної організації.

Про це він заявив під час звернення із посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Ми чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації», - сказав Зеленський.

Президент нагадав, що у першому саміті Кримської платформи у серпні взяли участь 46 делегацій, лідери країн G7 та ЄС, керівництво НАТО, ОБСЄ і Ради Європи.

Він наголосив, що тоді вперше з 2014 року деокупація Криму була обговорена на найвищому міжнародному рівні.

«Ми повернули Крим у світовий порядок денний», - запевнив глава держави.

Президент запевнив, що Україна бореться за повернення тимчасово окупованого Росією Криму на всіх міжнародних майданчиках.

«Вперше від моменту окупації ми боремось за Крим не на білбордах, а на всіх міжнародних майданчиках та зустрічах. Не гаслами, а офіційними документами», - наголосив глава держави.

Зеленський нагадав, що вперше з 2014 року розроблена й ухвалена Стратегія деокупації та реінтеграції Криму.

Він також відзначив важливість ухвалення закону про корінні народи, який закріпив статус і права кримських татар.

Крім того, нагадав Президент, суттєво спрощено школярам із Криму та окупованих районів Донеччини й Луганщини доступ до вищої освіти в Україні - без ЗНО, безоплатно, без обмежень у будь-який виш.

«Територія (Криму - ред.) площею 27 тисяч квадратних кілометрів. Більша за деякі країни Європи. Але ми боремося не за гектари, а за людей, за своїх громадян», - підкреслив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, установчий саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня у Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-