Уряд погодив призначення журналісту Єсипенку стипендії імені Левка Лук’яненка

Уряд погодив призначення журналісту Єсипенку стипендії імені Левка Лук’яненка

Укрінформ
Кабінет Міністрів на засіданні схвалив проєкт Указу Президента про призначення державної стипендії імені Левка Лук’яненка Владиславу Єсипенку, який незаконно утримується Російською Федерацією у зв’язку з його громадсько-політичною діяльністю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Урядом прийнято рішення про схвалення проєкту Указу Президента щодо призначення стипендії ім. Левка Лук’яненка ще одному українцю – Владиславу Єсипенку, що незаконно утримується країною-окупантом Російською федерацією у зв’язку з його громадсько-політичною діяльністю, спрямованою на відстоювання суверенітету та відновлення територіальної цілісності України", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Єсипенко - позаштатний журналіст «Радіо Свобода», що висвітлював соціальну й екологічну проблематику в Криму, був свавільно затриманий 10 березня 2021 року, одразу після проведення акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка. Щодо незаконності та політичної умотивованості арешту Єсипенка неодноразово висловлювались представники іноземних та українських офіційних інституцій та правозахисних організацій. Він також неодноразово заявляв, що в місці несвободи до нього застосовуються тортури.

Стипендія у розмірі 3-х прожиткових мінімумів виплачуватиметься у період незаконного утримання та протягом одного року після звільнення.

Розроблений Мінреінтеграції і затверджений урядом проєкт указу Президента про призначення стипендій буде передано на розгляд Президенту України. Після остаточного рішення, Мінреінтеграції забезпечить необхідні виплати.

Як повідомляють у Мінреінтеграції, державна стипендія імені Левка Лук’яненка призначається у розмірі трьох прожиткових мінімумів щомісячно для українських громадян, що незаконно затримані та утримуються Російською Федерацією чи окупаційною адміністрацією РФ, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і АР Крим у зв’язку з громадською або політичною діяльністю цих осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-