Ткаченко прокоментував рішення суду щодо «скіфського золота»

Ткаченко прокоментував рішення суду щодо «скіфського золота»

Укрінформ
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, коментуючи рішення Апеляційного суду Амстердама (Нідерланди) про повернення колекції «скіфського золота» в Україну, заявив, що нарешті справедливість для експонатів з Криму досягнута.

Як передає Укрінформ, про це Ткаченко написав в Телеграмі.

"Нарешті справедливість для експонатів з Криму досягнута. Вже незабаром скіфське золото повернеться до України. Де його законне місце історично", - написав Ткаченко.

Згідно з рішенням Апеляційного суду Амстердама від 26 жовтня, колекція артефактів «Крим. Золотий острів у Чорному морі» буде передана Україні.

"Раніше вона тимчасово експонувалася в музеї Алларда Пірсона, і після окупації півострова Росія намагалася забрати експонати собі. Тобто фактично вкрасти. Проти чого одразу виступила Україна. Адже зараз під виглядом «кримських музеїв» часто ховаються російські установи, і переправляти артефакти в Крим є просто небезпечно. Через велику загрозу втрати", - зазначив міністр.

Читайте також: Де Україна зберігатиме «скіфське золото»? Шмигаль припускає, що не лише у Києві

Розгляд передачі цінностей триває ще з грудня 2016-го. Тоді Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів в суверенну державу, яка їх надала – в Україну.

"Але це не влаштувало Російську Федерацію: 28 березня 2017-го від представників «кримських музеїв» надійшла апеляція на це. Тим не менш, вже 28 жовтня 2020-го Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді через його зв‘язок з адвокатами «кримських музеїв» у попередніх справах", - зауважив міністр.

Ткаченко подякував за співпрацю Міністерству юстиції України та Міністерству закордонних справ України.

Читайте також: Окрадена Україна, або Як нас позбавляли власної історії

"Чекаємо на повернення скіфського золота додому. Впевнений, на цьому намагання країни-агресора заволодіти українськими цінностями не припиняться. Міністерство культури та інформаційної політики не допустить розкрадання нашої спадщини", - наголосив Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна.

Президент Володимир Зеленський назвав рішення Апеляційного суду Амстердама (Нідерланди) про повернення колекції «скіфського золота» в Україну довгоочікуваною перемогою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-