Денісова розповіла про нелюдські умови, в яких утримують політв’язнів Кремля

Денісова розповіла про нелюдські умови, в яких утримують політв’язнів Кремля

Укрінформ
Українські політв’язні у Російській Федерації перебувають у нелюдських умовах та без необхідної медичної допомоги.

Як передає Укрінформ, про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Телеграмі.

Вона поінформувала, що отримала інформацію від адвокатів Назіма Шейхмамбетова та Едема Семедляєва, які нещодавно відвідали десятьох незаконно засуджених до тривалих термінів ув’язнення: Айдера Джаппарова, Руслана Месутова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Ленура Халілова, Ельдара Кантимірова, Руслана Нагаєва, Тимура Ібрагімова, Сервера Зекіряєва та Сулеймана Асанова в СІЗО-3 міста Новочеркаська Ростовської області РФ. Там вони очікують на розгляд апеляційної скарги на незаконні вироки.

"Українські політв’язні скаржаться на нелюдські умови тримання: харчування непридатне для вживання. Подача води обмежена, її на всіх не вистачає. Ув’язнених позбавляють засобів особистої гігієни та чинять психологічний тиск. Камери слідчого ізолятора переповнені, чоловікам доводиться спати по черзі, оскільки на 8 осіб лише 5 ліжок. Зі стелі тече вода, через сирість у приміщеннях слідчого ізолятора українські політв’язні постійно хворіють. Зокрема, Руслана Месутова турбує сильний кашель. Вже кілька днів він не може домогтися огляду лікарем та встановлення діагнозу", - зазначила Денісова.

Читайте також: Ув’язнений у Криму журналіст Єсипенко звернувся до президента США

Вона наголосила, що зазначені факти є прямим порушенням ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими від 30 серпня 1955, схвалених Економічною та Соціальною Радою ООН.

"Вимагаю від Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової та Федеральної служби виконання покарань Росії терміново забезпечити поновлення прав громадян України, а саме: привести умови тримання у відповідність до міжнародних стандартів та надати кваліфіковану медичну допомогу усім, хто їх потребує", - наголосила Денісова.

Читайте також: США засудили застосування Росією каральної психіатрії для тиску на противників окупації Криму

Вона закликала представників міжнародних правозахисних організацій застосовувати всі можливі механізми впливу на РФ задля захисту, додержання прав та якнайшвидшого звільнення з кремлівського полону всіх громадян України.

Як передає Укрінформ, правозахисні організації України закликають Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкти, які внесені Президентом України на захист в’язнів Кремля.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-