Рішення про юрисдикцію в «морській» справі в Гаазі очікують протягом пів року

Рішення про юрисдикцію в «морській» справі в Гаазі очікують протягом пів року

Відео
Укрінформ
Арбітраж у Гаазі може ухвалити рішення про юрисдикцію у справі щодо захоплення Росією в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків протягом 6 місяців.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі сказала директор Департаменту міжнародного права МЗС, глава делегації, агент України Оксана Золотарьова.

“Ми дуже позитивно налаштовані. В нас дуже гарна юридична команда, яка сформована Президентом України. Ми налаштовані на серйозну битву. Ми знаємо, що в нас дуже гарні, професійні аргументи. В нас дуже хороша команда, саме юридичних радників - це професори з Франції та Нідерландів. Ми очікуємо, що рішення цього трибуналу буде протягом шести місяців”, - сказала вона.

Золотарьова уточнила, що зараз проходять слухання виключно щодо юрисдикції. Питання розгляду справи по суті, оцінка вже безпосередньо того, що відбувалося, буде розглядатися на наступному етапі.

“Це ще декілька років, якщо ми переможемо, або коли ми переможемо у цих слуханнях по юрисдикції. І після того вже ми перейдемо до питання, зокрема, і компенсацій. Але ми впевнені, що за нами правда і за нами право”, - наголосила вона.

Сьогодні слово мала російська сторона. А вже завтра виступатиме українська делегація.

Читайте також: Україна проти Росії: у Гаазі стартували слухання у «морській» справі

“Ми покажемо - те, що відбулося з нашими моряками, це не військова діяльність. І те, що вони сиділи за ґратами протягом 9 місяців, це ніяк не може вважатися військовою діяльністю. Ми покажемо, що кораблі були захоплені поза 12-мильною зоною. І ми покажемо, що Конвенція ООН з морського права розповсюджується на ці дії. Ми доведемо, що наказ Міжнародного трибуналу з морського права є обов’язковим до виконання, і Росія порушила Конвенцію, не виконуючи його вчасно. Доведемо, що ми правильно зробили все під час ініціювання цього спору і під час підготовки до проведення перших слухань”, - підкреслила Золотарьова.

Як повідомляв Укрінформ, РФ вважає, що Міжнародний арбітраж не має права розглядати справу за позовом України щодо обстрілу і затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС Росії Дмитро Лобач, який представляє в арбітражі позицію РФ. “Вимоги української сторони виходять за рамки юрисдикції даного міжнародного арбітражу”, - сказав він.

Читайте також: «Морська» справа: суд у Гаазі заслухав позицію Росії

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків. Військовослужбовців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії.

Україна вважає це порушенням імунітету військових кораблів.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі. 7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.

18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в порт Очаків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-