Російський «суд» оголосив вирок чотирьом кримським татарам - від 12 до 18 років тюрми

Російський «суд» оголосив вирок чотирьом кримським татарам - від 12 до 18 років тюрми

Укрінформ
У понеділок Південний окружний військовий суд м. Ростова-на-Дону оголосив вирок чотирьом фігурантам алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це в Фейсбуці повідомляє Кримська солідарність, передає Укрінформ.

«Суд в особі головуючого судді Романа Вікторовича Сапрунова відмовив стороні захисту по всіх заявлених клопотаннях і став на бік обвинувачення, засудивши кримських татар до термінів від 12 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму», - йдеться в повідомленні.

За даними Кримської солідарності, Руслану Месутову присудили 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення, Руслану Халілову - 18 років, Ельдару Кантемірову - 12 років, Руслану Нагаєву - 13 років. Також на них чекає обмеження волі терміном на 1 рік після звільнення.

Всі вони проведуть перші два роки у в'язниці - це найсуворіший режим позбавлення волі.

Арешт на майно у всіх скасований.

Раніше прокурор просив для підсудних від 14 до 19 років ув'язнення в колонії суворого режиму, зокрема 53-річному Ленуру Халілову - 19 років позбавлення волі, 55-річному Руслану Месутову - 18 років позбавлення волі, 56-річному Руслану Нагаєву - 15 років позбавлення волі, 41-річному Ельдару Кантемірову - 14 років позбавлення волі.

Читайте також: Російський суд продовжив арешт кримчанину Муратову на три місяці - омбудсмен

10 червня 2019 року чоловіків затримали після обшуків за місцями їхнього проживання і з того часу вони перебувають в ув'язненні. Всіх їх звинувачують у приналежності до ісламської політичної партії, яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.

Руслан Нагаєв займався підприємницькою діяльністю в Алушті, Ленур Халілов був очільником і засновником мусульманської громади «Алушта», а Руслан Месут працював у ній охоронцем. Ельдар Кантеміров закінчив Київський Ісламський університет, знавець арабської мови.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами даної кримінальної справи.

23 вересня 2020 року правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Кантемірова, Месутова, Нагаєва і Халілова політичними в'язнями і поставив вимогу негайно їх звільнити.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-