Росія має припинити незаконні дії на морі та виплатити компенсацію - Україна в ООН

Росія має припинити незаконні дії на морі та виплатити компенсацію - Україна в ООН

Укрінформ
Росія має припинити незаконні дії та рішення, зокрема щодо закриття частини акваторій Чорного моря й, серед іншого, виплатити відповідну компенсацію Україні.

Про таке йдеться в заяві української делегації в ООН, поширеній у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН з питань підтримання міжнародного миру і безпеки на морі.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, українська делегація звертає увагу членів Радбезу на численні кричущі порушення Росією прав України, передбачених Конвенцією ООН з морського права та інших міжнародних норм і принципів. Росія, зокрема, незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свої морські права в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці, експлуатувала суверенні ресурси України в цих водах у власних цілях.

Читайте також: Блінкен в ООН нагадав про агресивні дії РФ на морі й наголосив, що Крим - це Україна

Українська делегація нагадала, що у квітні 2021 року Росія перекрила частину Чорного моря в напрямку Керченської протоки для іноземних військово-морських кораблів і державних суден під приводом військових навчань. РФ «незаконно поводиться на морі», блокуючи комерційне судноплавство та перешкоджаючи військово-морським суднам, ідеться в заяві.

Відзначається також, що Росія посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, зокрема, шляхом збільшення кількості військово-морських суден, у тому числі здатних нести ядерну зброю.

«Росія повинна припинити свою агресію проти України, відновити повагу до суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - заявили українська делегація.

Читайте також: Парламентська асамблея ОБСЄ засуджує окупацію Росією Криму та ОРДЛО

Як повідомляв Укрінформ, у своєму виступі на засіданні Ради безпеки ООН державний секретар Ентоні Блінкен нагадав членам Радбезу про агресивні дії Росії в Керченській протоці та Азовському морі, спрямовані проти України, й підкреслив, що «Крим – це Україна».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-