Посол Мельник відповів скептикам, які не вірять у возз’єднання Криму з Україною

Посол Мельник відповів скептикам, які не вірять у возз’єднання Криму з Україною

Укрінформ
Для повернення Криму до складу України недостатньо таких проявів солідарності Заходу з Україною як невизнання незаконної анексії півострова Росією та санкцій проти неї.

Таке переконання, як повідомляє кореспондент Укрінформу, висловив посол України в ФРН Андрій Мельник під час експертної дискусії, присвяченій започаткуванню «Кримської платформи».

Мельник нагадав, що наразі Берлін має 2 «політичні стовпи» щодо політики відносно Криму: невизнання його анексії Росією і санкції, запроваджені ЄС і США.

«Ми цінуємо це і вдячні нашим партнерам за цю сильну солідарність, за ці кроки. Але ми не вважаємо водночас, що можна досягти деокупації за допомогою цих двох важливих інструментів, нам украй потрібний третій «стовп» - міжнародний переговорний процес», - заявив Мельник. Він висловив сподівання, що канцлер ФРН Ангела Меркель, яку запрошено на саміт «Кримської платформи» 23 серпня, зможе взяти в ньому участь.

Читайте також: МЗС ФРН «здивував» бойкот послом Мельником виставки в Німецько-російському музеї

Тема анексії Криму та ситуації на півострові залишається на порядку денному в Берліні, зазначив посол і висловив подяку за чітку позицію щодо цього уряду і Бундестагу ФРН. Водночас він зауважив, що багато німців, причому не тільки пересічних громадян, не вірять у возз’єднання Криму з Україною, адже «Кремль не дозволить цього», вони пропонують українцям «бути реалістами та просто забути про цю болючу ситуацію».

У відповідь всім таким скептикам Мельник навів висловлювання екс-міністра закордонних справ ФРН Йошки Фішера, сказане ним у липні 1989 року: «Я вважаю вимогу воз’єднання Німеччини дуже небезпечною ілюзією, ми повинні видалити ідею возз’єднання з преамбули нашого Основного закону»…. Ці слова були виголошені за 2,5 місяця до падіння Берлінської Стіни...

«Ми готові боротися за Крим, за його жителів», - заявив посол України і висловив надію, що німецькі партнери підтримуватимуть нас.

Читайте також: МЗС консолідує зусилля з Кримською платформою для деокупації півострова

Дискусія була організована «Київським діалогом» і Посольством України в ФРН. Участь у ній взяли заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, експерти з української та німецької сторін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-