Рішення у справі «скіфського золота» можуть ухвалити впродовж трьох місяців – адвокат

Рішення у справі «скіфського золота» можуть ухвалити впродовж трьох місяців – адвокат

Ексклюзив
Укрінформ
Апеляційний суд Амстердама, де відбуваються слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», може ухвалити рішення протягом 3 місяців.

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу сказав нідерландський адвокат Маартен Сандерс, який представляє інтереси України.

«Ми очікуємо, що суд ухвалить рішення протягом 3 місяців, якщо нам пощастить - через 6 тижнів. Якщо ми виграємо або програємо, обидві сторони підуть до Верховного суду після цього. Так, це все не закінчиться через 3 місяці», - визнав він.

Він зазначив, що у четвер, 22 квітня, суд від самого ранку знову заслуховує сторони у цій справі.

«Ми вже робили щось схоже тут два роки тому. Згодом суд задовольнив прохання України щодо відведення головуючого судді. Це дало нам можливість провести наступне слухання. Тож ми знову запропонуємо суду застосувати до цієї справи конвенцію ЮНЕСКО. Конвенція ЮНЕСКО про культурну спадщину дуже важлива для цієї справи. Але в проміжному рішенні два роки тому суд сказав, що вона не застосовується. Тому наша сьогоднішня головна мета - переконати суд у протилежному, що такий висновок був зроблений суддею, який отримав відвід, і справу потрібно розглядати з точки зору конвенції ЮНЕСКО», - підкреслив адвокат.

Читайте також: «Скіфське золото»: Україна в суді зробить усе, щоб повернути своє - Єнін

Як повідомляв Укрінформ, в Апеляційному суді Амстердама 22 квітня поновили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота». Провадження раніше було призупинено до вирішення питання про відвід судді. На судовому засіданні від імені України виступили заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін та заступник міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко, а також нідерландські адвокати, які представляють Україну у справі.

28 жовтня 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив прохання України у справі про «скіфське золото» щодо відведення судді через підтвердження зв’язку головуючого судді з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість під час розгляду справи.

Колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

Читайте також: У МКІП розповіли, як Росія нищить українські культурні цінності

«Скіфське золото», доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-