Україна закликає країни ОБСЄ відреагувати на незаконний призов у Криму

Україна закликає країни ОБСЄ відреагувати на незаконний призов у Криму

Укрінформ
Україна закликає країни-учасниці ОБСЄ рішуче відреагувати на розпочату Росією чергову кампанію з призову мешканців окупованого Криму на службу в ЗС РФ, що є кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Про це заявив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час чергового засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у Відні, передає кореспондент Укрінформу.

«У ході поточної призовної кампанії, яка стартувала 1 жовтня 2020 року, вже 500 мешканців Криму призвано на службу до російської армії. Ми закликаємо РФ припинити ці порушення та неухильно дотримуватися зобов'язань як держави-окупанта. Україна також закликає держави-учасниці ОБСЄ рішуче реагувати на такі кричущі порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені на тимчасово окупованих територіях України», - заявив він.

Український дипломат зазначив, що з початку окупації РФ провела вже 11 кампаній, під час яких близько 25 тисяч людей були незаконно призвані в збройні сили РФ.

«Російська Федерація порушує норми міжнародного права, здійснюючи призов населення в свої збройні сили, переслідуючи в кримінальному порядку осіб, які відмовляються від такої служби, а також проводячи масові військово-пропагандистські заходи із залученням населення всіх вікових категорій, включно з неповнолітніми. Такі дії викликають особливу тривогу з огляду на стрімке поширення COVID-19», - наголосив Лоссовський.

Читайте також: Україна заявила в ОБСЄ про підпал окупантами біля Попасної

Дипломат додав, що триваюча окупація Криму та порушення прав людини на півострові вимагають від міжнародного співтовариства зосередження своєї уваги на Криму. На цьому тлі він нагадав, що Україна виступила з пропозицією нового формату консультацій та координації - Кримську платформу, яка спрямована на консолідацію міжнародної політики невизнання, підвищення ефективності міжнародної реакції на окупацію Криму, а також на реагування на пов’язані з окупацією виклики, у тому числі мілітаризацію та грубі порушення прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-