Меджліс пропонує організувати

Меджліс пропонує організувати "Марш гідності" до окупованого Криму

Оновлено
Укрінформ
Меджліс кримськотатарського народу виступив з ініціативою проведення міжнародної ненасильницької акції "Світ проти насилля і окупації. Марш гідності".

Про це оголосив на пресконференції в Києві голова Меджлісу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Меджліс кримськотатарського народу виступає з публічною ініціативою підготовки до проведення міжнародної ненасильницької акції "Світ проти насилля і окупації. Марш гідності", - зазначив Чубаров.

Формою проведення такої акції повинна стати піша хода з материкової частини України до тимчасово окупованого РФ Кримського півострова - "іншої частини української держави", як наголосив Чубаров.

За його словами, метою акції є сприяння міжнародним організаціям, включаючи ООН, ОБСЄ, ЄС, Раду Європи тощо, в реалізації прийнятих ними рішень на підтримку суверенітету, політичної незалежності та територіальної єдності України в її визнаних міжнародним правом кордонах, а відтак - забезпечення прав корінного народу - кримських татар, а також етнічних українців, всіх громадян України незалежно від національності, які живуть на території тимчасово окупованого Криму.

Чубаров підкреслив, що уся система міжнародного права, яка після Другої світової війни вибудовувалася так тяжко, зусиллями всього світу, виявилася безпомічною перед російської агресією. Наразі зусилля в напрямку деокупації Криму, які вживаються міжнародною спільнотою, санкції є недостатньо ефективними, щоб змусити Росію повернутися в межі міжнародного права, звільнити захоплені нею території і сотні політв'язнів.

Читайте також: Форум ООН у Женеві: Росію закликали припинити расову дискримінацію в Криму

Чубаров нагадав, що на тимчасово окупованому півострові РФ проводить політику репресій, спрямованих на те, щоб залякати людей, змусити їх покинути свої будинки і свою землю. Жителів Криму у порушення положень Женевської конвенції примушують служити в ЗС РФ. Крім того, кожен рік окупації завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу Криму.

Голова Меджлісу заявив, що вони будуть персонально звертатися до багатьох сторін, яких хотіли б бачити учасниками цієї акції.

Читайте також: Меджліс і Курултай хочуть прописати у законі про кримськотатарську автономію

"Ми звертатимемося до 15 постійних представників держав, які є членами Ради безпеки ООН (5 постійних, включаючи Росію, і 10 тимчасових), до представників держав, які є членами Ради з питань прав людини ООН, до суддів та представників секретаріату міжнародного суду ООН, а також до членів Європейського парламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі, Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ГУАМ", - зазначив Чубаров.

Крім того, планується звернутися до міжнародних організацій та місій, послів іноземних держав, акредитованих в Україні, а також до депутатів Верховної Ради України.

Запланована ненасильницька акція у вигляді мирної ходи на територію окупованого Криму продиктована прагненням знайти "нові форми актуалізації невирішених питань через активізацію діяльності міжнародних організацій", наголосив Чубаров.

"Це нове в 21-му столітті намагання знайти нові форми актуалізації невирішених питань там, де є насильство і окупація, через активізацію діяльності міжнародних організацій, багато з яких зайшли в глухий кут. Я зараз нічого не драматизую. Про це йдеться з трибуни Організації Об'єднаних націй, коли глави держав виступають з необхідністю реформування системи ООН, в тому числі Ради Безпеки", - пояснив він.

За його словами, одною з ознак глухого кута є той факт, що Росія, будучи країною-окупантом, залишається одним з п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН.

"Країна-агресор - Росія є одним з п'яти постійних членів Ради Безпеки і зрозуміло, що вона ніколи не буде голосувати проти себе. Це глухий кут. Нехай Рада Безпеки, Генеральна Асамблея думають про те, як виходити з таких ситуацій", - заявив глава Меджлісу.

За його словами, резолюція Генеральної Асамблеї ООН прямо говорить про те, що Росія в Криму виступила як окупаційна країна, яка здійснила спробу незаконної анексії, що "підтверджує наше природне право підходити до Криму, як до нашої землі".

На запитання: як учасники мирної акції будуть переходити адміністративний кордон з Кримом, контрольований Росією, Чубаров сказав: "Пустять чи не пустять - це їхня справа. Ми йдемо до себе додому".

Дати проведення акції і кількість її учасників наразі не визначені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-