Україна vs Росія: ЄСПЛ проведе слухання про порушення прав людини у Криму

Україна vs Росія: ЄСПЛ проведе слухання про порушення прав людини у Криму

Укрінформ
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) проведе слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Слухання пройдуть у середу, 11 вересня, зранку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

"Європейський суд з прав людини проведе слухання "Україна проти Росії" відносно обвинувачень про порушення Росією у Криму Європейської конвенції прав людини", - заявили у ЄСПЛ.

Україна внесла цей позов проти РФ 13 березня 2014 року.

"Уряд України заявляє, що Російська Федерація здійснює контроль над Автономною Республікою Крим, невід'ємною частиною України, із 27 лютого 2014 року. Юрисдикція над ситуацією призвела до чисельних порушень Конвенції", - йдеться щодо порушеної справи України проти РФ.

Серед конкретних порушень Україна вказує на убивство з боку Росії українських військовослужбовців, правоохоронців та цивільних осіб. Також йдеться про випадки застосування тортур, неналежного поводження, протиправного утримання РФ українських громадян.

Читайте також: Базу даних санкційного "Списку Путіна" перекладуть українською - Фейгін

Як повідомляв Укрінформ, нині ЄСПЛ розглядає п'ять міждержавних справ України проти Росії після початку російської збройної агресії. Окрім цього, зареєстровано близько 4 тис. персональних справ, пов'язаних із подіями у Криму та у Східній Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-