Російський

Російський "Меморіал" визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів

Укрінформ
Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, які були затримані наприкінці березня в окупованому Криму.
Про це повідомляється на сайті центру.

"Правозахисний центр «Меморіал», згідно з міжнародним Керівництвом щодо визначення поняття «політичний в'язень», визнає Руслана Сулейманова, Аліма Керімова, Рустема Шейхалієва, Меджата Абдурахманова, Яшара Муєдінова, Біляла Аділова, Джеміля Гафарова, Ризу Ізетова, Іззета Абдуллаєва, Асана Янікова, Шабана Умерова, Меджита Абдурахманова, Тофіка Абдулгазієва, Сейтвелі Сейтнабдієва, Рустема Сейтхалілова, Акіма Бекірова, Фархода Базарова, Сервера Газієва, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова, Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова, Владлена Абдулкадирова і Раїма Айвазова політичними в'язнями", - йдеться в заяві.

Правозахисники підкреслюють, що затримання й арешт кримських татар за безпідставним обвинуваченням в участі в організації "Хізб ут-Тахрір" є придушенням громадської солідарності й громадянської активності на півострові.

"Цього разу репресії спрямовані не просто проти мирних мусульман, не просто проти кримських татар, але проти мирного громадського спротиву політичним репресіям Кремля в Криму", - йдеться в повідомленні.

"Меморіал" вимагає негайного звільнення затриманих кримськотатарських активістів і припинення їх кримінального переслідування.

Читайте також: Справа "Хізб ут-Тахрір": кримський "суд" відхилив скаргу Сервера Мустафаєва

Як повідомляв Укрінформ, 27 і 28 березня в окупованому Криму російські силовики провели масові обшуки і затримання кримських татар. Багато з них є активістами "Кримської солідарності". На сьогодні 24-х активістів заарештували й незаконно вивезли на територію Росії в Ростов-на-Дону та тримають у різних СІЗО Ростовської області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-