П'ята річниця арешту Сенцова: активісти підготували 14 листів до європейських посольств

П'ята річниця арешту Сенцова: активісти підготували 14 листів до європейських посольств

Фото, відео
Укрінформ
До п’ятої річниці арешту кінорежисера та письменника Олега Сенцова та напередодні засідання Комітету міністрів Ради Європи у Гельсінкі у Києві проходить акція-перформанс "Do you remember?”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь в акції беруть близько 50 учасників.

За словами представника Української академії лідерства Андрія Марущака, активісти підготували 14 листів до посольств країн-членів Ради Європи, які знаходяться в Києві.

"Ми обрали такі дві вулиці, де найбільша концентрація європейських посольств. На вулиці Богдана Хмельницького ми відвідаємо Німеччину, Австрію, Швецію, Чехію, Грузію, Данію та Кіпр. На Ярославовому Валу відвідаємо Польщу, Норвегію, Фінляндію, Францію, Італію, Угорщину, Словаччину. Всього 14 посольств із 47 країн - членів Ради Європи. Проте всім іншим ми так само ці звернення будемо надсилати ", - сказала виконавчий директор Центру громадянських свобод Олександра Романцова.

Вона зазначила, що у зверненнях вказано, що будь-який діалог з РФ можливий виключно через питання звільнення українських політв'язнів. Учасники акції рушили від пам'ятника Ярослава Мудрого на Золотих Воротах двома колонами по кілька десятків осіб до посольств, аби передати листи.

Акція проходить як перформанс: руки учасників сковані ланцюгом, рот заклеєний скотчем, на якому написані прізвища українських політв'язнів. За словами організаторів акції-перформансу, завдання акції - нагадати країнам-членам Ради Європи, що будь-який діалог із Путіним треба починати з питання звільнення Олега Сенцова та всіх заручників Кремля, які незаконно утримуються за ґратами в Росії та на окупованих українських територіях.

Активісти переконані, що саме це питання має стати основним на засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке відбудеться 16-17 травня 2019 р. в Гельсінкі.

Захід відбувається з ініціативи Української Академії Лідерства, Центру громадянських свобод та Українського ПЕН.

Як повідомляв Укрінформ, 10 травня 5 років тому в Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова. Олег Сенцов український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст, лауреат Премії Сахарова “За свободу думки” та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

Читайте також: Мати Сенцова розмовляє з сином 20 хвилин раз на місяць

Сенцова затримали в Криму в травні 2014 року. Його було засуджено в Росії до 20 років ув'язнення за обвинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політв'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі протягом 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

У Києві цього дня проходять акції на підтримку Олега Сенцова.

Фото Павла Багмута

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-