Росія під час Керченської кризи перейшла від гібридної до відкритої агресії - НАТО

Росія під час Керченської кризи перейшла від гібридної до відкритої агресії - НАТО

Укрінформ
Остання агресія Росії в Керченській протоці підтвердила, що Москва перейшла від гібридної агресії, де використовувалась тактика "зелених чоловічків", до відкритої збройної загрози, отже НАТО у відповідь посилює стримування РФ і підтримку України.
Про це заявила під час виступу в середу в Вашингтоні заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Зараз ми маємо ситуацію в Керченській протоці, яка, очевидно, є дуже проблематичною. Це сталося вперше, коли ми побачили діючих російських військових моряків в уніформі, які були ідентифіковані, і які обстрілювали українців. До цього завжди були гібридні дії, "зелені чоловічки", приналежність яких не була чітко встановлена", - зауважила заступник глави Альянсу.

На додаток, затримання 24 українських моряків, які досі утримуються в ув'язненні в Москві, а також трьох українських суден дає уявлення про те, як загострюються виклики з боку Росії, яка намагається поширити свій контроль у регіоні.

Читайте також: Захист українських моряків долучив до матеріалів справи доповідь ООН

"Ми дуже уважно стежимо за цим, і звісно НАТО вже зробило багато роботи з Україною і Грузією для зміцнення їхніх Збройних сил, зокрема, військово-морського компоненту – як ВМС, так і берегової охорони", - зауважила Геттемюллер.

Вона також зазначила, що глави зовнішньополітичних відомств країн НАТО під час зустрічі в Вашингтоні впродовж 3-4 квітня обговорюватимуть пакет заходів, який передбачатиме підтримку українських і грузинських партнерів у регіоні. У тому числі, за її словами, йдеться про заходи кораблів НАТО в порти цих країн, а також проведення спільних навчань.

"Отже, ми хотіли би сказати, що зараз НАТО вже має значну присутність у Чорному морі, і ми продовжимо там знаходитися з метою підтримки наших партнерів у регіоні",- підкреслила заступник генерального секретаря НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-