Захист українських моряків долучив до матеріалів справи доповідь ООН

Захист українських моряків долучив до матеріалів справи доповідь ООН

Фото
Укрінформ
У середу адвокати військовополонених українських моряків Юрія Будзила і Михайла Власюка долучили до матеріалів їх кримінальних справ доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в якій вказана позиція ООН відносно військовополонених українських моряків.

Про це в Facebook повідомили адвокати Айдер Азаматов і Іслям Веліляєв.

"Сьогодні в СУ ФСБ проводилися слідчі дії з моїм підзахисним Будзилом Юрієм Олександровичем. Нас ознайомили з постановою про призначення комісійної технічної судової експертизи. Після ознайомлення Будзило Ю.О. і його захист заявили клопотання про долучення до матеріалів кримінальної справи Доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію з правами людини в Україні 16.11.2018-15.02.2019 року, в якій викладена позиція ООН відносно військовополонених українських моряків", - повідомив Азаматов.

Додатково до заявлених клопотань від Юрія Будзила в черговий раз надійшла заява про те, що він є військовополоненим, згідно з 3-ю Женевською Конвенцією.

За словами адвоката, Юрій Олександрович тримається стійко і гідно, передав привіт рідним і всім людям, які його підтримують.

Як повідомив адвокат Іслям Веліляєв, відносно його підзахисного Михайла Власюка у Слідчому управлінні ФСБ проводилися аналогічні слідчі дії, після яких захист також долучив до матеріалів кримінальної справи доповідь ООН, у якій викладена позиція відносно військовополонених українських моряків.

"Михайло (Власюк - ред.) почувається нормально, дякує всім за надану підтримку", - написав Веліляєв.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року російські силовики в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їх екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольні Росії "суди" в окупованому Криму заарештували всіх затриманих українських моряків за обвинуваченням за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин кордону). Зараз всі моряки перебувають в СІЗО "Лефортово".

Читайте також: На концерті в Одесі Вакарчук підтримав батьків полонених моряків

Російська сторона призначила психолого-психіатричну судову експертизу всім 24 військовополоненим.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися з захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-