Представники кримських музеїв не приїхали в суд Амстердама - Джапарова

Представники кримських музеїв не приїхали в суд Амстердама - Джапарова

Відео
Укрінформ
Представники кримських музеїв не приїхали в Амстердам на суд, який розглядає апеляцію у справі щодо повернення в Україну колекції скіфського золота.

Про це сказала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Дійсно, немає жодного представника кримських музеїв, які минулого разу були і навіть заявляли гучно, що вони є громадянами України, що вони ходили на референдум і голосували проти, і тоді весь сентимент, вся емоція і весь нерв того процесу розбудовувався навколо того, що, так, дійсно, є кримські музеї як частина цієї справи, є держава Україна, є музей Аларда Пірсона - три сторони цієї справи, і кримські музеї не винні через те, що відбулася окупація, але враховуючи, що артефакти були знайдені в Криму і належать народу Криму і тому, що кримські музеї не винні ні в чому, вони мають бути повернуті. Цього разу цих представників не було, але позиція їхнього захисту фактично не змінилася", - розповіла Джапарова.

Як повідомляв Укрінформ, суд Амстердама 11 березня розпочав розгляд апеляції у справі щодо повернення в Україну колекції скіфського золота, яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну.

Читайте також: Справа "скіфського золота": Джапарова сказала, хто представляє в суді кримські музеї

Рішення було ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

Скіфське золото, допоки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-