Акція

Акція "Об'єднані прапором- #LiberateCrimea" відбулася в Берліні

Фото, відео
Укрінформ
Міжнародна акція "Об'єднані прапором- #LiberateCrimea" пройшла в Берліні в суботу на площі перед Бранденбурзькими воротами.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

У масовій акції, присвяченій п'ятій річниці окупації Криму Росією, взяли участь українські активісти, представники української дипломатичної місії, друзі з Німеччини, Польщі, Чехії та інших країн.

Учасники акції наголошували на важливості висвітлення у ЗМІ незаконної анексії Криму Росією та збройної агресії на сході України, оскільки російська пропаганда активно працює на європейську аудиторію. Разом із тим зазначалося, що російська агресія призвела до того, що більше німців стали цікавитися Україною і тим, що відбувається в країні з 2014 року.

Акція #LiberateCrimea пройшла в Берліні / Фото: Танасійчук Ольга. Укрінформ

На акції розгорнули величезний кримськотатарський прапор, який подорожує по світу і на якому в різних країнах активісти залишають свої підписи. У Берліні він побував на куполі Рейхстагу і в Посольстві України, де написи на ньому зробили дипломати та активісти.

"Цей прапор подорожує 27 країнами, у 10 вже був, залишається ще 17", - розповіла голова Центральної спілки українців у Німеччині Людмила Млош. Ініціатором виступила Асоціація українців Ірландії. У Німеччині, куди він прибув з Люксембургу, стяг побував у Хемніці, земля Саксонія (де акція пройшла 28 лютого) і в Берліні. Наступна зупинка — Прага.

У ході берлінської акції назвали тих, кого під надуманими приводами схопили та кинули за ґрати. Згадували не лише кримчан, а й усіх українських політичних ув'язнених в російських тюрмах, включаючи журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у всьому світі проходить міжнародна акція "Об'єднані прапором- #LiberateCrimea", ініціатором якої є Кримськотатарський ресурсний центр. Акція приурочена до п'ятої річниці опору окупації Криму. Її Ініціатором виступила Асоціація українців Ірландії та її голова Микола Круцик.

У 27 країнах проходять акції та демонстрації із закликами до деокупації півострова, відновлення територіальної цілісності України та повної реалізації колективних та індивідуальних прав кримських татар.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-