Полозов розповів про переговори в ПАРЄ щодо резолюції про українських моряків

Полозов розповів про переговори в ПАРЄ щодо резолюції про українських моряків

Укрінформ
Адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди захисту українських моряків, позитивно оцінив підсумки зимової сесії ПАРЄ і розповів подробиці переговорів при підготовці резолюції щодо визнання їх військовополоненими.

Про це він розповів кореспондентові Укрінформу.

«Рішення, прийняті на зимовій сесії ПАРЄ, оцінюю як позитивні для команди захисту українських військовополонених моряків. За два місяці, що пройшли після інциденту, резолюцій, подібних прийнятої «Ескалації напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки», не було. Багато в чому це було пов'язано з об'єктивними причинами - тим, що захоплення українських моряків і суден сталося наприкінці політичного року, при затухаючій активності. Що ж, можна констатувати, що новий політичний рік почався добре», - сказав Полозов.

Читайте також: У РФ пообіцяли провести додаткове обстеження українського моряка

Він пояснив, що основна робота в ПАРЄ ведеться в кулуарах, принципові ж рішення приймаються в комітетах Асамблеї. Після цього і до моменту винесення рішення на пленарне засідання головна робота вже проведена. У кулуарах зимової сесії проходило багато зустрічей, відкритих і закритих. Позитивним фактом був приїзд у Страсбург родичів військовослужбовців - сестри полоненого Дениса Гриценко Ольги і батька моряка Василя Сороки Віктора. Вони могли безпосередньо давати пояснення всім зацікавленим.

В цілому, переговори були непростими, оскільки доводилося долати очевидний лобізм Кремля. Що виразно відчувалося в позиціях деяких депутатів, наприклад, німецьких.

«У нас був дуже важлива і жорстка розмова з керівником німецької делегації Андреасом Ніком. Замість виділених півгодини він тривав годину. Німці боялися прийнятою резолюцією «ускладнити» ситуацію українських моряків. А ми пояснювали неправильність такої позиції», - сказав Полозов.

Читайте також: У ПАРЄ показали фільм про українських заручників Путіна

Так, за його словами, вдалося вийти на компромісний варіант, коли вдалося домогтися визнання українських моряків військовополоненими через посилання на Женевську конвенцію про військовополонених.

Як повідомлялося, у четвер ПАРЄ ухвалила резолюцію «Ескалація напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці», в якій офіційно вимагає від Росії звертатися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

Читайте також: Маас каже, що у Москві вимагав звільнення українських моряків

25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських військових корабля, які здійснювали плановий перехід з Одеси в Маріуполь, а також 24 моряків. Зараз моряки знаходяться в Москві в СІЗО. Всі вони визнали себе військовополоненими.

Як відомо, Женевська конвенція - міжнародно-правовий документ, який регулює поводження з військовополоненими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-