В окупованому Криму хочуть позбавити адвокатських повноважень Курбедінова

В окупованому Криму хочуть позбавити адвокатських повноважень Курбедінова

Укрінформ
Мін'юст Росії виніс припис виключити з числа засновників і членів «Кримської центральної колегії адвокатів» адвоката Еміля Курбедінова.

Про це журналіст Антон Наумлюк пише в матеріалі, опублікованому в "Новой газете".

"Мін'юст виніс “Кримській центральній колегії адвокатів” попередження і зобов'язав до 1 березня 2019 року «усунути порушення чинного законодавства», тобто виключити Курбедінова з числа засновників і членів", - пише видання.

Повідомляється, що Курбедінова двічі обвинувачували за статтею 20.3 КпАП РФ (Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики чи символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за перепис в ВКонтакте і Facebook в 2013 році. Пости були ідентичні, щоб притягнути Курбедінова до відповідальності двічі.

Крім того, в листопаді 2018 року з'явився лист-донос якогось Muallem Sahim, відправлений на електронну приймальню кримської прокуратури нібито з Дамаска. Експерти лабораторії університету Торонто Citizen Lab, які проаналізували вихідні дані листа, стверджують, що він був написаний в Криму.

У листі "Управління Мін'юсту РФ в Криму", направленому в колегію адвокатів, стверджується, що Еміль Курбедінов не може входити до складу засновників (членів) вищезгаданої організації, оскільки "в його діях вбачаються ознаки екстремістської діяльності».

Сам Курбедінов заявив, що добровільно виходити з колегії не стане, а оскаржуватиме припис мін'юсту, що означає, що його намагатимуться позбавити адвокатських повноважень через суд.

Читайте також: Кримський "суд" відхилив апеляцію на арешт Курбедінова

При цьому вступити в іншу колегію або створити власне адвокатське об'єднання він не зможе, оскільки через три місяці після виключення з колегії Курбедінову загрожує позбавлення статусу. Якщо ж він не буде виключений, це може бути використано для ліквідації всієї колегії.

У коментарі виданню Курбедінов заявив, що тиск на незалежних адвокатів у Росії триває і інструмент цього тиску - законодавство в сфері екстремізму й тероризму.

«Антиекстремістське законодавство, як ми неодноразово вже спостерігали, - лише інструмент для переслідувань, у даному випадку незалежних адвокатів. Колеги не підозрюють, яка бомба сповільненої дії закладена зараз під всю нашу адвокатську спільноту. Список "екстремістських" організацій немалий і постійно збільшується. Достатньо "виявити" один пост в соціальних мережах і все - ти ізгой і позбавлений прав. І не потрібно ніяких кваліфікаційних комісій і довготривалих судових процесів, достатньо одного адміністративного провадження і припису Мін'юсту», - прокоментував лист відомства Курбедінов.

Видання нагадало, що Курбедінов бере активну участь у захисті кримських татар, переслідування яких правозахисний центр «Меморіал» називає політичним.

У січні 2017 року адвокат отримав правозахисну премію організації Front Line Defenders.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-