Порошенко прокоментував

Порошенко прокоментував "кримську" резолюцію ООН

Укрінформ
Президент Петро Порошенко привітав ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів, яка засвідчила однозначну оцінку міжнародної спільноти щодо триваючої протиправної поведінки Кремля.

Про це він написав у Facebook.

“Вітаю ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів. Сьогодні зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму. Резолюція засвідчила однозначну оцінку світової спільноти щодо триваючої протиправної поведінки Кремля”, - зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що цивілізований світ вкрай занепокоєний небезпекою, яку несе Росія як на суші, так і на морі, і завдяки солідарній підтримці союзників та партнерів з найвищої світової трибуни задокументовано черговий міжнародний злочин Кремля. За його словами, це стане частиною консолідованої претензії України до російської держави.

“Агресивно мілітаризуючи регіон, Кремль продовжує дестабілізувати світову стабільність і порядок. Спершу, окупацією українського Криму, він розтоптав принцип непорушності кордонів. А тепер хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виключного контролю. Нині під прицілом Кремля – не лише свобода судноплавства, а й режим нерозповсюдження ядерної зброї”, - наголосив Глава держави.

Він також додав, що недавній відкритий акт агресії проти України в районі Керченської протоки вкотре підтвердив справжні наміри Росії і нагадав про те, що кремлівський похід проти європейської безпеки набирає обертів, є справжнім викликом для всієї євроатлантичної безпеки.

“Світова спільнота єдина у своїй позиції – Кремль має негайно та безумовно звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Нинішня резолюція також підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі”, - додав Порошенко.

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці і 24 моряків.

Читайте також: Україна подякувала США та іншим державам за підтримку "кримської" резолюції

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про запровадження воєнного стану на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії.

Європейська Рада 13 грудня оприлюднила висновки щодо подій в Азовському морі та навколо Керченської протоки. Зокрема, пункт 8 висновків повністю присвячений агресії Росії в Азовському морі та розвитку ситуації навколо Керченської протоки і в регіоні в цілому.

Україна наполягає на запровадженні нових міжнародних санкцій проти РФ у зв’язку з агресією на Азовському й Чорному морях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-