Кримський

Кримський "суд" відмовився скасувати арешт адвокату Курбедінову

Укрінформ
Так званий суд в окупованому Криму в понеділок відмовився задовольнити заяву про припинення адміністративного арешту адвоката Еміля Курбедінова.

Захист Курбедінова аргументувала свій позов тим, що довірителі заарештованого адвоката залишилися без захисту, повідомляє "Кримська солідарність".

"Суд не задовольнив заяву про припинення виконання постанови про адміністративний арешт, мотивуючи це тим, що участь Еміля Курбедінова в інших судових засіданнях не є важливою причиною", - йдеться в повідомленні "Кримської солідарності".

Громадська організація наводить слова адвоката Едема Семедляєва, який заявив у "суді", що в зв'язку з незаконним арештом Курбедінова двоє його довірителів залишилися без захисту.

"Адвокат Едем Семедляє говорить судді, що він був подав заяву про припинення виконання провадження адміністративного арешту у зв'язку з виникненням особистих обставин. Також адвокат сказав, що порушується право на захист Мамутова Енвера, якого звинувачують у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 205.5 (організація діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною - ред.). Також порушується право на захист Богдана Небилиці. Еміль Курбедінов не зможе поїхати в суд до своїх довірителів", - повідомляє "Кримська солідарність".

За її даними, Курбедінов був доправлений до залу "суду" під конвоєм. Сторону захисту, крім адвоката Семедляєва, представляли ще чотири громадських захисники.

 

Як повідомляв Укрінформ, 7 грудня о окупованому Криму Київський районний "суд" Сімферополя засудив адвоката Еміля Курбедінова до п'яти діб адміністративного арешту.

Читайте також: МЗС висловлює рішучий протест через арешт Курбедінова

Його затримали 6 грудня в Сімферополі співробітники російського Центру з протидії екстремізму. Курбедінову інкримінували ст.20.3 КпАП (пропаганда чи публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда чи публічна демонстрацію яких заборонена федеральними законами). Звинувачення рунтуються на фотографії в Facebook, яку Курбедінов розмістив 2013 року.

Це вже другий арешт Курбедінова - 26 грудня 2017 року співробітники ЦПЕ затримували Курбедінова і проводили обшуки в його офісі і житлі. Тоді адвоката заарештували на 10 діб, інкримінуючи ту ж статтю за ту ж фотографію, тільки розміщену в соцмережі ВКонтакте.

Фото: Krym.org (RFE/RL)

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-