Міжнародний суд вивчає повідомлення щодо воєнних злочинів РФ у Криму

Міжнародний суд вивчає повідомлення щодо воєнних злочинів РФ у Криму

Укрінформ
Міжнародний кримінальний суд вивчає чотири інформаційні повідомлення щодо вчинення РФ воєнних злочинів у окупованому Криму.

Про це йдеться у повідомленні Прокуратури Автономної Республіки Крим.

"Інформаційні повідомлення, подані до МКС щодо вчинення державою-окупантом насильницьких злочинів та вбивств, катувань та інших форм жорстокого поводження, примусового призову на службу у Збройні сили Російської Федерації, порушення права на справедливе та нормальне судочинство, позбавлення волі, переміщення цивільного населення Російської Федерації на тимчасово окуповану територію півострова Крим та населення з півострова за його межі, захоплення майна та утиски, вивчаються в Офісі прокурора МКС на предмет кваліфікації таких незаконних дій, як воєнні злочини, злочини проти людяності", - йдеться у повідомленні.

Офіс прокурора International Criminal Court - ICC (МКС) 5 грудня опублікував Звіт з попереднього розслідування за 2018 рік. Один з його розділів присвячений ситуації в Україні. У Звіті підтверджено надану прокурором МКС у 2016 році кваліфікацію ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як міжнародного збройного конфлікту між Україною та Російською Федерацією. За наданою оцінкою до цієї ситуації продовжує застосовуватися право міжнародних збройних конфліктів (міжнародне гуманітарне право).

Читайте також: У РФ стверджують, що "посилено годують" поранених моряків

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з українськими правозахисними неурядовими організаціями Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ, "Региональный центр прав человека" та Crimean Human Rights Group надіслали до МКС 4 інформаційні повідомлення щодо вчинення державою-окупантом воєнних злочинів: переміщення та видворення осіб, переміщення засуджених, порушення права власності, а також примус громадян України – жителів тимчасово окупованої території до служби в Збройних силах Російської Федерації.

Канцелярія прокурора МКС планує завершити найближчим часом аналіз предметної юрисдикції, зокрема в справі України щодо Криму, і винести висновок про її прийнятність для розгляду МКС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-