Скандальна комісія з рибальства: Представництво Президента в АРК виступило з заявою

Скандальна комісія з рибальства: Представництво Президента в АРК виступило з заявою

Укрінформ
Представництво Президента в АР Крим заявляє, що робота українсько-російської Комісії з питань рибальства на Азовському морі становить ризик для національних інтересів України.

Про це йдеться у заяві Представництва, оприлюдненій на офіційному сайті.

Зокрема, зазначається, що Представництво Президента в АР Крим у вересні письмово запропонувало включити до порядку денного ХХХ сесії Комісії питання щодо підстав масового проведення перевірок і затримань риболовецьких суден під прапором України в акваторії Азовського моря та Керченській протоці та підстави викрадень українських рибалок представниками прикордонної служби ФСБ РФ.

Також Представництво пропонувало розглянути питання про кількість та підстави виданих починаючи з 2014 року суб'єктам господарювання, які територіально знаходяться на Кримському півострові, квот на вилов водних біоресурсів в акваторії Азовського моря.

У Представництві зазначають, що Держрибагенством було відхилено вказані питання до попереднього порядку денного ХХХ сесії Комісії. Наявність у програмі ХХХ сесії Комісії спільних із представниками РФ урочистих та розважальних заходів Представництвом не погоджувалася.

Читайте також: Без розподілу квот українці не зможуть рибалити на Азові - Держагентство

"За таких умов, враховуючи постійні протиправні блокування, затримання та перевірки Росією рибальських суден під прапором (реєстрацією) України в Азовському морі, випадки викрадення, зокрема з тимчасово окупованого Криму силовими структурами РФ на акваторіях Азовського моря та Сивашу рибалок, неправомірного вилучення їх засобів лову та улову, збільшення корабельного та наземного угрупування РФ у прилеглих до Сивашу та Азовського моря регіонах, зважаючи на вжиття Україною на державному рівні комплексу заходів із протидії ескалації впливу держави-агресора на Азовському морі та Керченській протоці, в умовах безпідставного відхилення пропозицій, наданих Представництвом, Держрибагенству та іншим державним органам України, які делегували посадових осіб до складу Комісії, Представництвом було завчасно письмово запропоновано утриматись під час засідання ХХХ сесії Комісії від дій, що суперечать національним інтересам України", - йдеться у заяві.

Також зазначається, що на засіданні ХХХ сесії українсько-російської Комісії з питань рибальства на Азовському морі першим заступником Постійного представника Ізетом Гдановим 23 жовтня було вкотре наголошено на вищевказаних питаннях, що входять до повноважень Комісії та потребують невідкладного обговорення та вирішення. Першим заступником підіймалися питання впливу мілітаризації Росією Азовського моря, зокрема закриття його окремих районів, на гарантовану Угодою свободу рибальства, питання наявності у складі делегації держави-агресора осіб, які протиправно відвідували Крим та сприяли відчуженню в Криму об'єктів господарювання на користь російським окупаційним структурам, факти реєстрації окремих господарських структур, представлених в Комісії, на тимчасово окупованій території в Донецькій області. Вказані питання були проігноровані учасниками Комісії.

"За таких умов слід констатувати, що подальша робота Комісії становить величезні ризики та виклики для національних інтересів України, зокрема у вимірі протидії російській агресії та ефективності заходів з деокупації Криму", - резюмують в Представництві.

Крім того наголошують, що Представництво Президента в АР Крим у подальшому вживатиме в рамках повноважень усіх заходів із забезпечення державних інтересів України, захисту прав людини в ситуації, що склалася.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат України Рефат Чубаров перервав роботу російсько-української Комісії з питань рибальства на Азовському морі, яка відучора проходила під Києвом, і викликав правоохоронців для видворення з України правопорушників - членів російської делегації.

Українським правоохоронцям, які прибули за його викликом, він пояснив, що російську делегацію очолює чиновник Ігор Рульов, який минулого року відвідував Крим.

За його інформацією, ще три представники російської делегації порушували українські закони, але доказів проти них поки що немає.

Також народний депутат від фракції "Народний фронт" Сергій Висоцький вимагає від органів державної влади України відкликати своїх представників з українсько-російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі.

Читайте також: Скандал у комісії з риболовства в Азовському морі: Чубаров вимагає видворити росіян

Помічник голови ДПСУ, прес-секретар Олег Слободян у коментарі Укрінформу повідомив, що під час співбесіди жоден із членів російської делегації, які прибули на засідання російсько-української Комісії з питань рибальства, не вказав про відвідання окупованого Криму.

Заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко також у коментарі Укрінформу повідомив, що сесія українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі проводиться у Києві з метою розподілу квот на вилов, бо без цього українські рибалки не зможуть здійснювати діяльність в Азовському морі.

Напередодні, 23 жовтня, у готелі ONOVO Dendra Hotel на Бориспільському шосе відкрилася 30 сесія російсько-української комісії з питань рибальства в Азовському морі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-