Спікер ВР закликає направити у Крим міжнародну комісію через аварію на

Спікер ВР закликає направити у Крим міжнародну комісію через аварію на "Титані"

Укрінформ
Голова ВР Андрій Парубій закликав міжнародні партнерські організації направити до окупованого Криму незалежну моніторингову комісію, яка надасть об'єктивну оцінку екологічній катастрофі на півночі півострова. 

Про це він заявив, відкриваючи ранкове пленарне засідання парламенту у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

У випадку, якщо така комісія не буде допущена до Криму, спікер вважає за необхідне визнати катастрофу ще одним фактом хімічної атаки російських окупантів. 

"Українські прикордонники та екологи фіксують факт хімічного забруднення повітря на межі з окупованим Кримом. За нашими даними, це сталося внаслідок того, що російські окупаційні війська обстріляли хімічні відстійники титанового та содового заводів. Закликаю міжнародні організації, в першу природоохоронні, та інших міжнародних партнерів надіслати до окупованого Криму недоторкану міжнародну моніторингову місію, яка б могла дати об'єктивну оцінку екологічній катастрофі, яка сталась на півночі окупованого Криму, а також визначити реальну загрозу для всього регіону”, - наголосив Парубій. 

Водночас, за його словами, якщо моніторингова комісія не буде допущена до окупованого Криму, то, на думку спікера, уряд та Верховна Рада повинні визнати, що ця катастрофа є ще одним фактом хімічної атаки, яку здійснюють російські окупанти в Криму та яка спрямована також проти українських громадян.

Як підкреслив Парубій, російський агресор перетворив "наш квітучий Крим на полігон для випробування небезпечних зразків зброї".

"Закликаю всі країни світу засудити та покарати державу-терориста Росію за застосування хімічної зброї по всьому світу - і в Сирії, і в Великій Британії, і в Україні. Світ має бути захищеним, а зло - покараним", - підкреслив Парубій. 

Як повідомлялося, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму стався викид на хімічних підприємствах, що призвело до різкого погіршення здоров'я місцевих жителів і особливо дітей. Крім того, на металевих предметах, деревах, дахах будинків і навіть усередині приміщень утворився маслянистий наліт з жовто-зеленим відтінком.

У Херсонській області також було зафіксовано факти хімічного забруднення повітря й грунту. 

Читайте також: Ситуація з кримським "Титаном" на Херсонщину їдуть фахівці

Лише на 12-й день екологічної катастрофи "влада" Криму "припинила" на два тижні роботу заводу "Титан" в Армянську. Дітей шкільного віку і дошкільнят з матерями розпорядилися відправити до санаторіїв.

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі анексованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-