Кабмін пропонує ввести санкції проти 19 юросіб за будівництво Керченського мосту

Кабмін пропонує ввести санкції проти 19 юросіб за будівництво Керченського мосту

Укрінформ
Уряд внесе на розгляд РНБО перелік юридичних осіб, до яких мають бути запровадженні санкції за незаконне будівництво Керченського мосту.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО з посиланням на рішення Кабміну.

"Таке рішення було прийняте сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України. Так, урядом було схвалено проект розпорядження про застосування санкцій до причетних до будівництва Керченського мосту", - йдеться у повідомленні.

В документі пропонується запровадити санкції проти 19 юридичних осіб (приватних компаній та компаній в федеральній власності РФ, федеральних установ РФ), які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до процесу незаконного будівництва Керченського мосту.

"Зокрема, до санкційних списків потрапили такі компанії, як ТОВ "Стройгазмонтаж" (виконавець з проектування і будівництва), його дочірня компанія ТОВ "СГМ-Міст" (м. Москва), головний проектувальник проекту АТ "Інститут Гіпробудміст – Санкт-Петербург" (м. Санкт-Петербург), субпідрядники ПАТ "Мостотрест" (м. Москва), ТОВ "Портгідробут" (м. Новоросійськ), тощо", - поінформували у МінТОТ.

У міністерстві переконані, що запровадження санкцій до усіх причетних юридичних осіб (приватних компаній та компаній в федеральній власності РФ, федеральних установ РФ), що брали участь у незаконному будівництві Керченського мосту, "унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами Європейського Союзу та Сполученими Штатами Америки".

"Більшість з переліку юридичних осіб так чи інакше залучені до здійснення Російською Федерацією великих інфраструктурних проектів, спрямованих на незаконне включення інфраструктури тимчасово окупованого Кримського півострова до складу Російської Федерації. В тому числі, на забезпечення транспортної доступності Кримського півострова з території Російської Федерації", - додали у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз раніше запровадив санкції щодо шести російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту. Таким чином, з 31 липня під європейськими санкціями знаходяться АТ "Інститут Гіпробудміст-Санкт-Петербург", АТ "Суднобудівельний завод "Затока", ТОВ "Будгазмонтаж – Міст" і вологодське АТ "ВАД".

Читайте також: Санкції за Керченський міст: Британія включила до свого списку шість компаній РФ

Окрім того, під санкції потрапили дві компанії Аркадія Ротенберга - ПАТ "Містотрест" і ТОВ "Будгазмонтаж", які раніше були включені у список санкцій США.

Також ЄС запровадив індивідуальні санкції проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва мосту.

У Краснодарському краю РФ 15 травня офіційно запустили автомобільний рух на мосту через Керченську протоку в окупований Росією Крим.

Президент України Петро Порошенко назвав незаконне будівництво Керченського мосту черговим свідоцтвом зневаги міжнародним правом з боку Кремля.

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, будівництво Росією мосту через Керченську протоку в окупований Крим створило ряд серйозних загроз і методів тиску на Україну, ключовим з яких є загроза національної безпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-