У Криму та шельфі морів діють 147 українських спецдозволів на користування надрами

У Криму та шельфі морів діють 147 українських спецдозволів на користування надрами

Укрінформ
Дійсними залишаються 147 спеціальних дозволів на користування надрами у тимчасово окупованому Криму і шельфі Чорного та Азовського морів.

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної служби геології і надр України Олег Кирилюк.

«На сьогоднішній день 147 спеціальних дозволів на користування надрами, що надані на об'єкти надрокористування, які перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та шельфі Чорного та Азовського морів, залишаються дійсними», - сказав Кирилюк.

У Держгеонадра нагадують, що Російська Федерація після анексії Криму навесні 2014 року, незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного та Азовського морів.

«Орієнтовна ресурсна база вуглеводнів українського континентального шельфу Чорного моря складає: газу - більше 300 мільярдів метрів кубічних, нафти - майже 200 млн т. Після анексії Криму територія нашого шельфу, де на сьогодні проводяться дослідження українськими підприємствами, скоротилася в три рази (з 130 до майже 40 тис. кв. км)», - сказав Кирилюк.

Очільник Держгеонадр зазначив, що затверджені запаси газу на ділянках Чорноморського шельфу, які залишилися підконтрольними Україні, становлять близько 37 млрд куб. м. Також близько 10 млрд куб. м газу становлять запаси на шельфі Азовського моря.

Читайте також: Держгеонадра назвала учасників першого нафтогазового аукціону у 2018 році

Як нещодавно повідомлялося, Росія «анулювала» українські спеціальні дозволи на користування надрами в Криму. Так, у РФ набув чинності закон, за яким в окупованому Криму перестають діяти українські спеціальні дозволи на користування надрами та вводиться новий порядок реєстрації прав на видобуток корисних копалин.

Тепер право користування ділянками надр, розташованих на шельфі Чорного та Азовського морів, буде надаватися за рішенням уряду Росії, прийнятим за результатами аукціону.

Як відомо, у 2014 році, внаслідок анексії Криму, дочірня компанія НАК «Нафтогазу України» - ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» - втратила свої основні активи, а також доступ до родовищ газу на шельфі Чорного та Азовського морів.

Для захисту своїх інтересів у жовтні 2016 року НАК «Нафтогаз України» ініціював арбітражне провадження проти РФ, а наприкінці вересня 2017 року - подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди). Нафтогаз вимагає відшкодувати 5 млрд дол. збитків (з урахуванням відсотків - 7 млрд дол.).

Як повідомляв Укрінформ, за даними міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, на території незаконно анексованого Росією Криму наразі є чинною 131 українська ліцензія на користування надрами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-