Лікарі погрожують застосувати до Сенцова каральну медицину - адвокат

Лікарі погрожують застосувати до Сенцова каральну медицину - адвокат

Укрінформ
Медики цивільної лікарні у місці відбування терміну незаконно ув'язненого українського режисера Олега Сенцова, який вже 86 добу голодує в колонії міста Лабитнангі, погрожували застосувати до нього каральну медицину - насильницьке годування.

Про це адвокат Дмитро Дінз написав у Facebook.

«Олег Сенцов не вірить в забезпечувальні заходи з боку Росії. Раніше його привозили в цивільну лікарню для обстеження та можливості поміщення в медичний заклад цивільного типу. Головний лікар, як дізнався, кого до нього привезли, сказав, що прив'яже Олега до лікарняного ліжка, напічкає його насильно медичними препаратами і штучним харчуванням. Якщо ж Олег буде відмовлятися, то трубу з штучним харчуванням поставить в ніс або рот, на крайній випадок в задній прохід. Ось такі лікарі в Росії бувають. Каральна медицина», - пише Дінз.

Він також опублікував звернення адвоката «Міжнародної агори» Наташі Добрєвої, що представляє інтереси Сенцова в Страсбурзі, в ЄСПЛ. Звернення Добрєвої від 7 серпня адресовано Представнику РФ при Європейському Суді з прав людини – заступник Міністра юстиції РФ Михайлу Гальперіну. Ґрунтуючись на рішенні ЄСПЛ від 25 липня 2018 року про надання Сенцову найбільш прийнятного для нього лікування, адвокат запропонувала розпорядитися про переведення Сенцова в Клінічний багатопрофільний медичний центр «Святитель Лука» у Сімферополі.

На тому ж зверненні є текст, дописаний Сенцовим. Він просить не клопотати про переведення його в іншу лікарню, тим більш таку далеку, з кількох причин. По-перше, Сенцов не впевнений, що його «туди довезуть живим». По-друге, він підкреслює, що «ніякі інші лікарі мене не вилікують, тому що я не хворію, а голодую і не збираюся зупинятися».

Читайте також: Стан здоров'я Сенцова погіршився - адвокат

Як повідомлялося, Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Раніше у вівторок адвокат Дмитро Дінз повідомив, що стан здоров'я Олега Сенцова, який вже 86 добу голодує в колонії міста Лабитнангі в Росії, погіршився.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-