Дії окупантів можуть призвести до знищення унікальної екосистеми Криму

Дії окупантів можуть призвести до знищення унікальної екосистеми Криму

Карта
Укрінформ
На тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим зафіксовано значне зменшення рослинності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану унікального рослинного світу Кримського півострова. Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації до унікального природного середовища у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії грунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Крим стає базою для військових інтервенцій Росії з ядерними можливостями – Клімкін

Так, за даними дистанційного зондування встановлено, що впродовж двох років індекс NDVI, який застосовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах АРК знизився до найнижчої позначки 0,3.

"Загалом у червні 2018 р. в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р., зниження значення загального індексу NDVI по території Криму, склало 23%. Загальне зниження кількості опадів у 2018 р. (у порівнянні з попередніми роками) також негативно вплинуло на стан рослинності на півострові", - зазначили у МінТОТ.

У відомстві наголосили, що нехтування цими негативними явищами окупаційною владою Російської Федерації може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова – в тому числі до руйнації заповідних ландшафтів, ерозії грунтів, унеможливлення ведення традиційного сільського господарства.

"Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території", - резюмували у міністерстві.

NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) – нормалізований відносний індекс рослинності – показник кількості активної біомаси, що отримується за даними за даними дистанційного зондування землі. NDVI розраховується на основі знімків, які мають спектральні канали у червоному (0,55-0,75 мкм) і інфрачервоному діапазоні (0,75-1,0 мкм).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-