До Сенату США внесено новий проект резолюції по Криму

До Сенату США внесено новий проект резолюції по Криму

Укрінформ
Представники верхньої палати Конгресу США від Республіканської і Демократичної партій внесли на розгляд Сенату проект резолюції, що засуджує й не визнає російської окупації українського півострова Крим.

Про це повідомило у вівторок Посольство України в США, передає Укрінформ.

"Двопартійна група сенаторів на чолі зі співголовою Комітету міжнародних відносин Сенату США Робертом Менендезом та співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом внесли на розгляд Сенату проект резолюції, яка засуджує незаконні намагання Російської Федерації окупувати український Крим", - повідомили в українському дипломатичному представництві.

У документі наголошується, що Крим залишається частиною суверенної території України, а також, що політика США повинна заперечувати спроби РФ змінити статус півострова, демографічну карту і його політичну природу.

Читайте також: Посол США прокоментувала “заяву” Трампа щодо Криму

Крім того, резолюція засуджує порушення прав людини в Криму та підкреслює правову відповідальність Росії за ці злочини протягом часу, відколи триває незаконна російська окупація

Сенатори закликають Уряд США продовжувати застосовувати повноваження у частині санкцій проти РФ, визначені, зокрема, “Актом протидії противникам Америки шляхом санкцій” від 2017 року. Крім того, законодавці вітають подальші зусилля американської сторони щодо заохочення ЄС до введення додаткових санкцій, пов’язаних з російською окупацією Криму.

Водночас, проект резолюції закликає американську адміністрацію офіційно оголосити позицію, що Сполучені Штати ніколи не визнаватимуть незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-