Чубаров пояснив нову хвилю арештів в окупованому Криму

Чубаров пояснив нову хвилю арештів в окупованому Криму

780
Ukrinform
Нова хвиля арештів в окупованому Криму і заяви ФСБ Росії про діяльність деяких екстремістських груп на півострові, пов'язані з недавнім запитом МЗС України в Секретаріат Міжнародного суду ООН про невиконання Росією рішення річної давності про зняття заборони на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це в інтерв'ю каналу 112 розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я виходжу з того, що нова хвиля арештів і резонансні провокації про нібито підготовку терористичних дій пов'язані з тим, що рівно рік тому в квітні 2017 було прийнято проміжне рішення Міжнародного суду ООН, за яким Росія зобов'язана негайно відмінити заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Пройшов рік, Росія не виконала це рішення Міжнародного суду ООН, яке для неї, я повторюю, обов'язкове. Нещодавно МЗС України звернулося за роз'ясненнями в Секретаріат Міжнародного суду, щоб отримати пояснення, в чому справа, чому заборону на діяльність Меджлісу досі не скасовано Російською Федерацією. І мені здається, у відповідь на цей запит і у відповідь на вимоги Секретаріату Міжнародного суду по відношенню до Росії виконати рішення Міжнародного суду, Росія робить чергову спробу дискредитувати Меджліс перед міжнародною громадськістю", - пояснив Чубаров. 

Читайте також: Поки Путін заграє з Меркель, ФСБ шиє справи кримськотатарським активістам - Чубаров

Як повідомив глава Меджлісу, із згадуваних в заяві ФСБ Велієва, Стешенка і Третьякова, він знайомий тільки з Велієвим.

"Можу лише сказати, що з трьох перерахованих нібито фігурантів "підпільного угрупування" знаю тільки Велієва і, на жаль, не знаю ані Третьякова, ані Стешенка. Тим більше з'ясувалося, що Стешенко знаходиться в руках ФСБ в Криму", - зазначив Чубаров.

Як повідомило "РІА Новини", в понеділок ФСБ РФ заявила, що "розкрила діяльність екстремістської групи, створеної помічником депутата Ради Мустафи Джемілєва за вказівкою лідера Меджлісу кримсько-татарського народу Рефата Чубарова, який знаходиться в розшуку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-